effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Biuro prasoweYokohama
Yokohama Rubber rozwija technologię inteligentnej opony

4 marca 2021

SensorTire to nowoczesna technologia inteligentnych, podłączonych do Internetu, autonomicznych opon do samochodów osobowych. Rozwiązanie firmy Yokohama będzie wspierać rozwój mobilności i przyczyniać się do trwałej poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia.

Więcej

Opony YOKOHAMA w nowych Mercedesach

8 sierpnia 2020

Yokohama Rubber Co., Ltd. dostarcza opony ADVAN Sport V107 firmie Mercedes-AMG do wykorzystania jako oryginalne wyposażenie w jej nowych samochodach z serii GLA 35, GLA 45, GLE 53 oraz GLE 63.

Więcej

Letnia nowość dla SUV-ów

30 czerwca 2020

Model GEOLANDAR CV G058 od Yokohamy to nowa letnia opona dedykowana SUV-om, która zapewni doskonałe osiągi zarówno w terenie, jak i w codziennej jeździe po mieście. Wykorzystana w niej mieszanka oraz rozwiązania konstrukcyjne sprawią, że poruszanie się w każdych warunkach będzie przyjemnością. Symetryczny bieżnik gwarantuje wysoką odporność na zużycie przy jednoczesnym niskim spalaniu i poziomie hałasu.

Więcej

Zwiększanie rozmiaru kół – jak zrobić to „z głową”?

17 czerwca 2020

Nie ulega wątpliwości, że każdy właściciel auta chce, aby jego pojazd prezentował się imponująco. Jednym ze sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest zwiększenie szerokości opon i średnicy felg. Zmiana niesie za sobą konsekwencje nie tylko estetyczne, ale przekłada się też na trakcję i prowadzenie. Dowiedz się, jakie zalety i wady ma zwiększenie rozmiaru kół i jak zrobić to odpowiednio?

Więcej

Wszechstronna, zwrotna i przyjazna dla środowiska

3 czerwca 2020

Model BluEarth-GT AE51 od Yokohamy został zaprojektowany tak, aby zgodnie ze swoją nazwą zapewniać mocne i stabilne osiągi nawet przy dużych prędkościach. Opona charakteryzuje się ponadprzeciętną oszczędnością paliwa przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej przyczepności na mokrej nawierzchni, z której znane są poprzednie opony BluEarth-A. „GT” w nazwie oznacza „Grand Touring”, termin będący synonimem jazdy na długich dystansach.

 

Więcej

Jak zadbać o auto i opony na wiosnę?

12 maja 2020

Popularne stwierdzenie „wiosenne porządki” można zastosować również wobec samochodu. Będąc w domu, możemy efektywnie wykorzystać wolny czas i poświęcić go na odpowiednie przygotowanie pojazdu. We własnym zakresie jesteśmy w stanie wykonać niektóre czynności przy aucie, a także zweryfikować pracę serwisu wulkanizacyjnego, jeśli zdecydowaliśmy się skorzystać z usługi. Poniżej prezentujemy kilka zasad, w myśl których należy postępować.

Więcej

Yokohama GEOLANDAR z nagrodami

20 lutego 2020

Cenione przez polskich kierowców, terenowe opony Yokohama z linii GEOLANDAR zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Good Design Awards, Red Dot Design oraz New Product Award targów SEMA potwierdzają silny rozwój japońskiego producenta opon w doskonaleniu nowych produktów.

 

Więcej

Cayenne trzeciej generacji na oponach Yokohama

6 lutego 2020

Japoński koncern Yokohama Rubber Co. dostarcza opony letnie ADVAN Sport V105 oraz wielosezonowe AVID GT do Porsche AG jako oryginalne wyposażenie SUV-ów klasy premium – Cayenne. Opony Yokohama są stosowane jako OE w Porsche Cayenne od czasu premiery pierwszej generacji tego SUV-a w 2002 roku.

Więcej

Góry, narty, snowboard. A opony?

30 stycznia 2020

W górach śnieg, nadszedł więc czas na narty i snowboard. Wyprawa samochodem na ferie zimowe może stanowić dla kierowcy nie lada wyzwanie. Pogoda w górach szybko się zmienia, dlatego aby bezpiecznie dotrzeć na miejsce warto wyposażyć auto we właściwe ogumienie.

 

Więcej

Współpraca Mazdy i Yokohamy

30 grudnia 2019

Składając zamówienie u autoryzowanego dealera Mazdy na wybrane modele aut wyprodukowane w 2019 r. można otrzymać w pakiecie komplet kół na zimowych oponach Yokohama.

Więcej