effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Biuro prasoweZwiązek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni Razem
Najlepsi lekkoatleci z niepełnosprawnością intelektualną będą rywalizować w Krakowie na Mistrzostwach Polski

30 maja 2018

W dniach 9-10 czerwca 2018 r. w Krakowie rozgrywane będą XXV Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem”. W zawodach weźmie udział ok. 160 lekkoatletów z 12 województw, w tym mistrzowie i medaliści paraolimpijscy: Ewa Durska, Barbara Bieganowska-Niewiedział, Tycjan Kozdra i Daniel Pek. Zawody wyłonią reprezentantów Polski na Europejskie Mistrzostwa INAS, organizowane w lipcu br. w Paryżu.

Więcej

XVI Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego „Sprawni-Razem” w Otwocku

22 maja 2018

23 maja 2018 r. w Otwocku odbędą się szesnaste Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego „Sprawni Razem”. Program przewiduje konkurencje dla dziewcząt i chłopców z podziałem na dwie kategorie wiekowe oraz oddzielną rywalizację dla uczniów z zespołem Downa. Zawody rozpoczną się w środę o g. 10.30.

Więcej

Mistrzostwa Polski w pływaniu Sprawni Razem – faworyci nie zawiedli

30 kwietnia 2018

W niedzielę, 29 kwietnia, w Łomiankach zakończyły się 22. Mistrzostwa Polski w pływaniu Sprawni Razem. Impreza, w której udział wzięło 77 zawodników, wyłoniła reprezentantów na nadchodzące zawody międzynarodowe. Na Mistrzostwa Europy INAS w Paryżu pojadą: Angelika Koniecko, Gabriela Michałowska, Mateusz Bujek i Jakub Kowalczyk – tegoroczni multimedaliści MP w pływaniu.

Więcej

Sprawni Razem popłyną po mistrzostwo Polski po raz 22

18 kwietnia 2018

28 i 29 kwietnia 2018 r. w Łomiankach odbędą się dwudzieste drugie Mistrzostwa Polski w pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Weźmie w nich udział ok. 70 zawodników, w tym wszyscy aktualni reprezentanci Polski. Program przewiduje konkurencje dla kobiet i mężczyzn z podziałem na 3 kategorie wiekowe oraz, po raz pierwszy, oddzielną rywalizację dla osób z zespołem Downa. Zawody rozpoczną się w sobotę o g. 11.30 uroczystym otwarciem, po którym nastąpią eliminacje. Starty finałowe zaplanowano na niedzielę, 29 kwietnia od g. 9.45. Zawody są prowadzone zgodnie z przepisami Światowej Federacji Pływackiej (FINA) i Polskiego Związku Pływackiego (PZP).

Więcej

Polacy trzykrotnie na podium narciarskich Mistrzostw Świata INAS

6 marca 2018

W piątek, 2 marca, zakończyły się Mistrzostwa Świata INAS w narciarstwie zjazdowym i biegowym osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas czterodniowych zawodów na zakopiańskich stokach rywalizowało sześćdziesięciu narciarzy z dziewięciu krajów: Austrii, Czech, Estonii, Francji, Japonii, Polski, Rosji, Szwecji i Turcji. Polacy wywalczyli złoto i dwa srebra. W ogólnym rankingu medalowym dominowali Rosjanie, za nimi uplasowali się Japończycy i Francuzi.

Więcej

Polacy z szansami na medale w narciarskich Mistrzostwach Świata INAS w Zakopanem

19 lutego 2018

26 lutego 2018 r. w Zakopanem rozpoczynają się Mistrzostwa Świata INAS w narciarstwie zjazdowym i biegowym. W zawodach rywalizować będzie 60 zawodników z dziewięciu krajów: Austrii, Czech, Estonii, Francji, Japonii, Polski, Rosji, Szwecji i Turcji. Duże szanse na podium w konkurencjach biegowych mężczyzn ma Polska, reprezentowana przez Patryka Jakiełę, Michała Krzanowskiego i Jerzego Krzanowskiego. Polacy będą bronić tytułów mistrzowskich z 2017 roku w biegu indywidualnym na dystansie 15 km (Jakieła) i w sztafecie na 3×2 km, w której finale okazali się szybsi od Japończyków i Francuzów.

Więcej

Najlepsi niepełnosprawni intelektualnie narciarze powalczą o medale w Zakopanem

9 lutego 2018

The International Federation for Intellectual Impairment Sport (INAS) powierzyła organizację Mistrzostw Świata INAS w narciarstwie biegowym i zjazdowym osób z niepełnosprawnością intelektualną Związkowi Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”.

Więcej