effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Biuro prasoweRockfon
Colours of Wellbeing – trendy Rockfon w projektowaniu wnętrz

4 marca 2021

Najpopularniejszy kolor sufitu to bez wątpienia biały! Ale czy sufit musi być biały? Dlaczego nie wykorzystać kolorów w nowym projekcie? Prezentujemy kolekcję kolorów Rockfon, zainspirowaną najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz.

Więcej

Sufity Rockfon MediCare® w Centrum Zdrowia Dziecka

23 lutego 2021

W otwartej 18 lutego 12-kondygnacyjnej strefie wind Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” znalazły się akustyczne sufity MediCare®. Rockfon przekazał na ten cel niemal 300 m2 specjalistycznych rozwiązań dedykowanych służbie zdrowia.

Więcej

Jak projektować wnętrza szpitali?

15 lutego 2021

Poziom hałasu w szpitalach i placówkach służby zdrowia wzrósł dwukrotnie[1] od 1972 r. Hałas generowany jest tu przez sprzęt, alarmy medyczne i ludzi. Kluczowym wyzwaniem, szczególnie w dobie pandemii, jest tu również zapewnienie bezpieczeństwa higienicznego w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się infekcji. Sprzymierzeńcem w pokonaniu tych problemów są współczesne rozwiązania architektoniczne, dobierane na etapie projektowania pomieszczeń szpitalnych.

Więcej

Efektowny sufit tworzy unikalne wnętrza

20 stycznia 2021

Sufit najczęściej kojarzy nam się z białą, płaską i nudną powierzchnią. Wiele osób nie uważa go za część wystroju wnętrza, a co za tym idzie nie bierze pod uwagę unikalnego projektu sufitu podczas aranżacji. Tymczasem dobry projekt sufitu powinien przyciągać wzrok i uzupełniać resztę wystroju wnętrza.

Więcej

Są wartości, których nie mierzy się stanem konta

24 listopada 2020

Rockfon wspiera zdrowie. Wywiad z Patrycją Piekutowską, światowej sławy skrzypaczką zaangażowaną w działalność charytatywną na rzecz Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”. Obecnie pierwszym w historii istnienia szpitala ambasadorem Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

 

Rozmawia Lizaveta Biaskubskaya, Rockfon.

Więcej

Jak wybrać akustyczny sufit modułowy?

24 listopada 2020

Wybór modułowego sufitu podwieszanego może być żmudnym procesem. Do wyboru mamy system ukryty, częściowo ukryty lub widoczny. Który będzie najbardziej odpowiedni do naszego projektu architektonicznego?

Więcej

Dlaczego akustyka architektoniczna jest teraz tak ważna?

17 września 2020

Zanieczyszczenie hałasem zajmuje drugie miejsce na liście priorytetów Światowej Organizacji Zdrowia, zaraz po zanieczyszczeniu powietrza. Dziś nawet neurobiolodzy otwarcie mówią o akustyce i jej rosnącym znaczeniu z punktu widzenia ludzi. Bardziej świadomi skutków hałasu przykładamy coraz większą wagę do znaczenia akustyki w projektowaniu budynków oraz ich wnętrz.

Więcej

5 faktów na temat akustyki

7 września 2020

Dźwięki wpływają na nas zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób i są w stanie wywoływać w nas określone uczucia i działania. Doskonała akustyka może sprawić, że będziemy bardziej skupieni, produktywni i szczęśliwi. Z kolei od hałasu rozboli nas głowa i będziemy zmęczeni. Aby zrozumieć akustykę pomieszczenia, ważne jest zrozumienie tego, jak dźwięk roznosi się w przestrzeni.

 

Więcej

Jak zmienić atmosferę i wielkość pomieszczenia za pomocą kolorów?

17 sierpnia 2020

Przy projektowaniu z użyciem kolorów nie ma tak naprawdę uniwersalnych
rozwiązań. Za to istnieje wiele opcji, spośród których możemy wybierać. Zastosować ten sam kolor na ścianach i suficie czy zdecydować się na połączenie jaśniejszych i ciemniejszych odcieni? Zobacz pełne inspiracji projekty z całego świata, w których architekci zdecydowali się na wykorzystanie kolorowych sufitów akustycznych, aby zrealizować swoje odważne wizje.

Więcej

Jak i dlaczego warto ożywić sufit kolorem?

10 sierpnia 2020

Le Corbusier, architekt i projektant szwajcarsko-francuskiego pochodzenia i jeden z pionierów nowoczesnej architektury, powiedział, że kolor ma równie wielką moc, jak sam plan budynku lub jego fizyczna część. Skąd ta moc?

 

Więcej