effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Zimowe nowości oponiarskie


Jesienne deszcze i coraz niższe temperatury nad ranem powodują, że powoli zaczynamy myśleć o wymianie opon. Nowe modele na sezon zimowy 2019/2020 wprowadziła, bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, indonezyjska marka segmentu środkowego – Prestivo. Proponuje ona dwa modele opon wysokich osiągów przeznaczone do aut osobowych o dużej mocy: PV-W440 i PV-W300. Opony te sprawdzą się w autach miejskich, a także SUV-ach.

Opony Prestivo są interesującą opcją dla kierowców poszukujących ponadprzeciętnych osiągów w przystępnej cenie. Wyróżniają się dobrymi osiągami, bezpieczeństwem i atrakcyjną rzeźbą bieżnika. Ich nowoczesna konstrukcja jest dostosowana do jazdy z dużą prędkością, zapewnia wysoki poziom przyczepności, wydajne odprowadzanie wody i odporność na aquaplanning.

Prestivo PV-W440

Prestivo PV-W440 to opona zimowa zaprojektowana tak, by skutecznie usuwać śnieg i lód spod kół. Nadany jej bieżnikowi kształt litery V, z centralnym rowkiem obwodowym, zapewnia znakomitą kontrolę pojazdu przy dużych prędkościach. Z kolei duża liczba lameli zwiększa wydajność jazdy po śniegu nie pogarszając przy tym wydajności jazdy po suchej nawierzchni. Opona dostępna jest w najpopularniejszych podstawowych rozmiarach dla małych i średnich aut od 14 do 16 cali, profilach od 55 do 70 oraz z indeksami prędkości T i H.

Prestivo PV-W300

Ta zimowa asymetryczna opona szczyci się znakomitą przyczepnością. Zapewnia ją zoptymalizowana struktura lamelek, które dbają jednocześnie o wytrzymałość opony, jak również zoptymalizowany komputerowo profil, który oprócz maksymalizacji przyczepności zmniejsza drogę hamowania. Mieszanka PV-W300 została wzbogacona o termoelastyczną krzemionkę, która również dba o przyczepność opony do nawierzchni zwiększając bezpieczeństwo i komfort jazdy. Opona dostępna jest w rozmiarze 225/50R17 98V XL i coraz bardziej popularnym 225/45R17 94V XL. „Siedemnastki” są najczęściej spotykane w autach takich jak: Audi A4 i Audi A6, BMW serii 3 oraz BMW serii 5, Ford Mondeo, Opel Astra i Opel Insignia, Skoda Superb, Toyota Avensis, Volkswagen Passat oraz Volkswagen Golf, a także Volvo S60 czy XC60.

www.prestivo.pl