effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Yokohama GEOLANDAR z nagrodami


Cenione przez polskich kierowców, terenowe opony Yokohama z linii GEOLANDAR zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Good Design Awards, Red Dot Design oraz New Product Award targów SEMA potwierdzają silny rozwój japońskiego producenta opon w doskonaleniu nowych produktów.

 

Opony Yokohama GEOLANDAR X-CV G057 znalazły się w gronie zwycięzców ostatniej edycji konkursu Good Design Award organizowanej przez Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design w grudniu 2019 roku. Ten sam model opon japońskiego producenta został doceniony także na targach SEMA w listopadzie 2019 r. w Nevadzie, USA. Opona GEOLANDAR X-CV G057 zajęła wówczas drugie miejsce w kategorii „Best New Tire and Related Product”.

 

GEOLANDAR X-CV G057 to opona typu H/T zaprojektowana specjalnie do coraz bardziej popularnych średnich i dużych SUV-ów klasy premium. „Polecamy ją kierowcom, dla których wyjątkowo istotne są cicha i komfortowa jazda oraz odpowiednie parametry podczas dużych prędkości na autostradach czy drogach szybkiego ruchu. Opona szczyci się znakomitą trakcją na mokrej nawierzchni i bardzo długim przebiegiem” – powiedział Artur Posłuszny, reprezentujący markę Yokohama w Polsce. GEOLANDAR X-CV G057 posiada oznaczenie M+S (błoto i śnieg) oraz indeks prędkości „W” dopuszczający do użytkowania przy prędkościach do 270 km/h. W Polsce jest dostępna w 13 rozmiarach: od 255/55R18 109W XL do 295/35R21 107W XL.

 

Drugim nagradzanym modelem z linii GEOLANDAR jest opona GEOLANDAR X-MT, która zdobyła główną nagrodę Red Dot Design 2019 w kategorii „Product Design”. Znak Red Dot Design przyznawany jest produktom uznanym za najlepsze połączenie dobrego designu oraz innowacyjności. Cechy te doceniło także jury Chicago Athenaeum Good Design Award w poprzedniej edycji konkursu, organizowanej pod koniec 2018 r. przyznając oponie nagrodę w kategorii „Transportation”.

 

GEOLANDAR X-MT to opona do zadań specjalnych, charakteryzująca się wysokim komfortem jazdy w trudnym terenie i doskonałą przyczepnością, za którą odpowiada wytrzymały bieżnik o typowo terenowym wzorze. Opona stanowi idealny wybór dla entuzjastów jazdy terenowej i wielbicieli samochodów typu SUV, 4×4 i pick-up. Dostępna jest w Polsce w czterech rozmiarach dla felg o średnicy 17 i 20 cali.

 

„W przypadku GEOLANDAR X-MT jury w obu konkursach doceniło doskonałe walory jezdne tej opony z nawiązującym do motywu skały designem podkreślającym jej off-roadowy charakter. Motyw skały stał się inspiracją przy projektowaniu wzoru bieżnika, masywnej ściany bocznej opony i logo GEOLANDAR. GEOLANDAR X-MT zbiera same pochlebne opinie od najbardziej wymagających kierowców. Jesteśmy dumni, że została doceniona także przez ekspertów za design oraz innowacyjność” – dodał Artur Posłuszny.

 

Ustanowiona w 1950 r. przez Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design nagroda Good Design Award jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych na świecie w dziedzinie wzornictwa. Eksperci zasiadający w jury konkursu oceniają kandydujące produkty pod kątem projektowym, ale także zastosowania nowych technologii, materiałów i funkcji. Do ostatniej edycji konkursu napłynęły zgłoszenia z niemal 50 krajów świata obejmujące szeroki zakres kategorii, w tym m.in. sprzęt elektroniczny, towary związane z transportem, sprzęt medyczny, produkty dla dzieci czy też oświetlenie.

 

Red Dot Design Award, często nazywana „Oscarem designu”, należy do najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie. Nagroda jest przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Konkurs dzieli się na trzy główne kategorie: „Product design”, „Communication design” i „Design concept”. Jurorzy nagradzają „czerwoną kropką” te produkty, które spełniają najwyższe kryteria dotyczące wzornictwa, funkcjonalności, jakości, zasad ergonomii, trwałości, symboliki czy odniesień do emocji, a także kompatybilności z innymi urządzeniami oraz wpisywania się działalność proekologiczną.

 

SEMA Show należą do najważniejszych targów branży motoryzacyjnej na świecie. Są one dedykowane specjalistycznym produktom motoryzacyjnym podzielonym na 12 sekcji. W targach bierze udział ponad 2400 wystawców oraz prezentowanych jest niemal 3000 nowych części, akcesoriów czy komponentów motoryzacyjnych. SEMA Show są organizowane od 1967 roku w USA.