effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Wszechstronna, zwrotna i przyjazna dla środowiska


Model BluEarth-GT AE51 od Yokohamy został zaprojektowany tak, aby zgodnie ze swoją nazwą zapewniać mocne i stabilne osiągi nawet przy dużych prędkościach. Opona charakteryzuje się ponadprzeciętną oszczędnością paliwa przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej przyczepności na mokrej nawierzchni, z której znane są poprzednie opony BluEarth-A. „GT” w nazwie oznacza „Grand Touring”, termin będący synonimem jazdy na długich dystansach.

 

Opona BluEarth-GT AE51 pojawiła się w zeszłym roku jako pierwsze wyposażenie Toyoty Prius, Lexusa ES/IS/EX, Mazdy CX-30 czy też Mazdy 2 i 3. Od lata 2020 dostępna jest w Polsce w szerokiej sprzedaży i to aż w 66 rozmiarach: od 245/35R19 93W do 155/65R14 75H. Model BluEarth-GT AE51 został zaprojektowany specjalnie dla sedanów klasy średniej z segmentów C, D i E.

 

Aby zoptymalizować oszczędność paliwową oraz przyczepność na mokrej nawierzchni Japończycy zastosowali w modelu BluEarth-GT AE51 wiele rozwiązań, w tym unikalną technologię mieszania gumy – A.R.T. (Advanced Reaction Technology in Mixing). W porównaniu ze standardową technologią mieszania, znacząco poprawia ona dyspersję krzemionki i zwiększa obszar kontaktu opony z podłożem.

 

Wzór bieżnika

 

Konstrukcja

 

Profil

 

Zalety BluEarth-GT AE51

 

BluEarth to globalna marka opon firmy YOKOHAMA, przyjazna dla środowiska, człowieka i społeczeństwa. Oprócz BluEarth-GT AE51, marka BluEarth obejmuje oszczędny pod względem zużycia paliwa BluEarth RV-02 do CUV-ów i miniwanów, BluEarth-Es ES32, standardową oponę oszczędzającą paliwo, a także 4S AW21, czy Van RY55. W przyszłym sezonie letnim na naszym rynku ma pojawić się także ekonomiczny model BluEarth-XT AE61 do wysokowydajnych miejskich SUV-ów.