effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Wiosenna aranżacja okna – zrób to sama!


Wiosna to doskonały moment na zmiany, także te w wystroju domowego wnętrza. Sporą część z nich możemy przeprowadzić samodzielnie bez dodatkowych kosztów i zakupów. Wystarczy odrobina wyobraźni oraz domowa maszyna do szycia, by nasze okna zyskały wiosenną oprawę. 

Coraz cieplejsze dni i promienie słońca w pomieszczeniach to najlepszy sposób na poprawę samopoczucia i nastroju osób zmęczonych długą zimą. Aby wpuścić do wnętrz jak najwięcej światła, w najbliższych miesiącach ciężkie zasłony schowajmy do szafy. Zimowe kotary najlepiej zastąpić lżejszymi, wzorzystymi lub w jednym nasyconym kolorze. W tym celu nie trzeba udawać się na zakupy. Do stworzenia spektakularnej oprawy wystarczą kolorowe resztki tkanin. Przy pomocy domowej maszyny JUKI, wyposażonej w funkcje i akcesoria do pikowania, patchworkowe zasłony szybko ożywią domowe wnętrze.

Jak to się robi?

Patchwork to metoda polegająca na zszywaniu kawałków tkanin o różnych fakturach i rozmiarach. W domowym oknie doskonale sprawdzą się patchworki klasyczne, łączone z kolorowych kwadratów. Wykrawamy je z materiałów, zszywamy a całość pikujemy. Efekt końcowy pikowanego dzieła to magia wzorów i barw, ale także jakość ściegu, która w dużej mierze zależy od sprzętu, na którym pracujemy. Idealnie proste przeszycia zapewnią maszyny przeznaczone do pikowania, jak JUKI TL2010Q. Specjalistyczne stebnówki JUKI charakteryzuje mocna konstrukcja, umożliwiająca szycie z duża prędkością, a także dodatkowy stolik, który zwiększa pole pracy. Pikowanie umożliwiają też zwykłe domowe maszyny, takie jak JUKI HZL F-600, wyposażone w możliwość regulacji długości ściegu, regulację prędkości szycia i opcję pozycjonowania igły czy dźwignię kolanową, która służy do podnoszenia stopki bez odrywania rąk od materiału. Praktyczne rozwiązania techniczne, ułatwiające przesuwanie materiału umożliwiają zszywanie zarówno delikatnych tkanin, jak i skóry, drelichu czy jeansu.

Baw się wystrojem

Domowa maszyna i odrobina wyobraźni pozwolą dowolnie zmieniać charakter wnętrz, w zależności od samopoczucia czy pory roku. Subtelną i elegancką atmosferę stworzą materiały w jasnych pastelowych odcieniach, a pełną energii radosną aranżację zapewni kolaż kontrastujących ze sobą, intensywnych kolorów. Metodą patchworku wykonać można też narzuty i poduszki, pokrowce starych krzeseł – zmieniając mieszkanie nie do poznania.