effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Warsaw Build 2016 pod znakiem zrównoważonego projektowania


Organizatorzy zbliżających się Targów Warsaw Build 2016 zapowiadają liczne dyskusje, konferencje i panele eksperckie – dedykowane architektom. W programie zagadnienia związane m.in. z energooszczędnym projektowaniem czy wykorzystaniem technologii BIM. Trzydniowe wydarzenie rozpoczyna się w środę 16 listopada 2016 r. w EXPO XXI Warszawa.

warsaw-build-2016-bogaty-program-dla-architektow

Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build są jednym z największych w regionie spotkań B2B, dedykowanych architektom, producentom mebli, artykułów wnętrzarskich i materiałów budowlanych, wykonawcom i inwestorom, z udziałem zagranicznych kontrahentów. Nadchodząca IV edycja poświęcona jest zagadnieniom energooszczędnego projektowania obiektów użyteczności publicznej, domów i mieszkań, a także nowym technologiom w realizacjach wnętrzarskich. Wystawcy zaprezentują innowacyjne rozwiązania ekologiczne, nowości z rynku materiałów budowlanych, po elementy wyposażenia wnętrz. W specjalnej strefie prezentowane będą projekty wnętrz niezależnych polskich projektantów, wyłonione w ramach II edycji konkursu wzorniczego Diamenty Designu”. Wstęp na targi, wszystkie wykłady i konferencje towarzyszące jest wolny po wcześniejszej rejestracji.

Zdrowie i produktywność w zielonych budynkach

Wydarzenie otwiera konferencja Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) pt. „Zdrowie i produktywność w zielonych budynkach” dedykowana m.in. architektom i wykonawcom. Całodniowy cykl wykładów i warsztatów przybliża zmieniające się trendy i oczekiwania inwestorów, deweloperów, najemców odnośnie stosowania zielonych rozwiązań, poprawiających jakość środowiska wewnętrznego budynku. Eksperci przedstawią korzyści z projektowania obiektów w sposób zrównoważony, ich wpływu na zdrowie i komfort użytkowników budynków, z uwzględnieniem aktualnych wymagań środowiskowych. Specjaliści PLGBC omówią rodzaje certyfikacji wielokryterialnych w Polsce oraz ich zastosowanie. Konferencja odbędzie się w środę 16 listopada br.

Energooszczędne trendy projektowe i praktyczne

Aktualne zagadnienia związane z ograniczaniem energochłonności w budownictwie, w kontekście aktualnych przepisów, nowych rozwiązań, korzyści i barier są jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji. Podczas wydarzenia eksperci instytucji branżowych zaprezentują standardy pasywne w budynkach użyteczności publicznej. Projektanci będą mieli okazję poznać najnowsze technologie na rzecz zwiększania efektywności energetycznej w domach – takie jak pompy ciepła czy ograniczanie energii metodą uzdatniania wody, a także zasady projektowania obiektów basenowych. Zagadnienia omawiane będą w środę 16 listopada i w czwartek 17 listopada. Również w czwartek odbędzie się dyskusja na temat bieżących trendów w branży łazienkowej i specjalny wykład poświęcony aranżacji małego mieszkania.

BIM dla wnętrz

Architektom dedykowana jest także druga całodniowa konferencja „BIM dla wnętrz”, Technologia BIM (Building Information Modeling) zyskuje coraz większą popularność w obszarze projektów wnętrzarskich. Rozwiązanie pomaga koordynować współpracę pomiędzy projektantem, inwestorem a wykonawcami, pozwala na szybsze opracowania symulacji różnych wersji projektu, umożliwia obserwowanie postępów prac i nadzorowanie procesu projektowego. Podczas spotkania eksperci BIM Klaster przybliżą  możliwości wykorzystania technologii w procesie projektowania, planowania i realizacji wnętrzarskich, tworzenia modeli wnętrz pod kątem ich szybkiej wyceny czy tworzenia prezentacji VR. Konferencja odbędzie się w piątek 18 listopada.

Międzynarodowe targi Warsaw Build 2016 odbywać się będą od 16 do 18 listopada 2016 r. w EXPO XXI Warszawa przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Wstęp na targi, konferencje, panele i wykłady jest wolny! Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie https://www.warsawbuild.pl/Dla-Odwiedzajacych/Rejestracja-odwiedzajacych.aspx

Więcej informacji o targach i programie https://www.warsawbuild.pl

 

Informacje praktyczne:

Miejsce Targów:         EXPO XXI Warszawa, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14 01-222 Warszawa

Godziny otwarcia:      16 listopada 2016, godz. 10:00-17:30

17 listopada 2016, godz. 10:00-17:30

18 listopada 2016, godz. 10:00-15:00