effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Stanley Black & Decker partnerem EXTREME


Stanley Black & Decker w 2016 r. współpracował z firmą EXTREME, organizatorem wydarzeń sportowych i właścicielem kanału telewizyjnego. Umowa przewidywała partnerstwo w międzynarodowych eventach oraz sponsoring ponad 15 sportowców m.in. downhillowca Wyna Mastersa, deskorolkarza Danniego Leona i zawodnika BMX Cama Peaka.

Sporty wyczynowe uprawia na świecie 160 milionów zawodników, a ich zmagania ogląda nawet kilkaset milionów kibiców miesięcznie. Przyciągają ich widowiskowe ewolucje, często przeczące prawom fizyki i wyzwalane przez nie morze adrenaliny. Sporty ekstremalne wymagają od sportowców dużego skupienia i dobrego przygotowania, a od ich sprzętu – niezawodności. Dzięki wsparciu sprzętowemu Stanley Black & Decker precyzję i solidność otrzymały także warsztaty mechaniczne zawodników oraz ekipy montujące tory przeszkód i rampy, bez których zawody nie mogłyby się odbyć.

– Zawodnicy sportów ekstremalnych codziennie mierzą się z najtrudniejszymi wyzwaniami. Oczekuje się od nich osiągania dobrych wyników w każdych warunkach. Tak samo jak od narzędzi i elektronarzędzi Stanley Black & Decker, które stanowiły dobre wzmocnienie zespołów. – mówi Grzegorz Gofryk CEE Marketing Communication Manager, Stanley Black & Decker. I dodaje – Dzięki partnerstwu z Extreme podkreśliliśmy sprawność naszych urządzeń w ekstremalnych warunkach.

Wydarzenia

W ramach umowy DEWALT® był Oficjalnym Partnerem Wspierającym 2016 FMB World Tour, które zawitało do 50 krajów. BLACK+DECKER™ natomiast współsponsorował zawody BMX podczas FISE Montpelier 2016 [link].

Zawodnicy

Marki Stanley Black & Decker wspierały 16 zawodników – BMX i FMB oraz skatebordzistów. STANLEY® pojawił się na sportowych eventach wspierając takich zawodników jak: Freddy Pulman, Fábio Gil i Tom Isted. Wsparcie otrzymali także deskorolkarze: Dan Garb oraz Andrew Miller. BLACK+DECKER™ wspomagał równie utalentowanych deskorolkarzy – Jake Anderson i Edie Cook, dowhillowca Cama Peake, jeżdzących na BMX Jamesa Jonesa oraz Ola Selsjorda. Moc emocji zapewnili też sportowcy wspierani przez DEWALT®: Wyn Masters, Darryl Brown, Lee Musselwhite, Tomas Zedja, Jay Phelan i Zoltan Turi.

Współpraca Stanley Black & Decker z Extreme trwała do końca sezonu i pozwoliła dotrzeć do milionów fanów i zawodników sportów ekstremalnych, którzy szukają niezawodnych narzędzi do pracy w ekstremalnych warunkach.