effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Pilkington Automotive Poland partnerem jubileuszowego Rajdu Rzeszowskiego


XXV Rajd Rzeszowski w tym roku zadebiutuje jako runda Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) awansując do miana drugiej największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce, tuż za Rajdem Polski, rundą WRC. Partnerem tegorocznej edycji wydarzenia, odbywającego się w dniach 4 – 6 sierpnia, jest Pilkington Automotive Poland, producent innowacyjnych szyb samochodowych, należący do koncernu NSG Group.

Dla fanów motosportu z Podkarpacia pierwszy tydzień sierpnia zapowiada się bardzo emocjonująco. W rejonie pogórza karpackiego, w dniach 4 – 6 sierpnia, rozegra się jubileuszowy 25. Rajd Rzeszowski. Do tej pory zawody stanowiły rundę Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) oraz Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach. W tym roku imprezę włączono również do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) – najstarszego na świecie cyklu rajdowego. Weźmie w nim udział 90 załóg m.in.: z Belgii, Czech, Estonii, Francji, Łotwy, Polski, Rosji, Turcji czy Węgier. Wydarzenie przyciągnęło wielu najlepszych kierowców z całej Europy, w tym trzykrotnego zdobywcę tytułu Mistrza Polski – Bryana Bouffiera. Na podium Rajdu Rzeszowskiego Francuz stawał już cztery razy. Zawody będą również doskonałą okazją do podziwiania rodzimych rajdowców, w tym obecnego Mistrza Europy i aktualnego lidera klasyfikacji ERC, Kajetana Kajetanowicza. Polski zawodnik już dwukrotnie zdobywał pierwsze miejsce w rzeszowskim rajdzie, tym samym udowadniając jak świetnie radzi sobie na trudnych trasach. Szlak rajdu prowadzi przez kręte, wąskie drogi na trudnym terenie usianym wzniesieniami i dolinami. Rajd wystartuje w czwartkowe popołudnie, a rywalizacja na trasie rozpocznie się od odcinka miejskiego w Rzeszowie. Uczestnicy przejadą łącznie 215 kilometrów na trzynastu odcinkach specjalnych, podzielonych na dwa etapy.

Tegoroczną, jubileuszową edycję, jako jeden z partnerów, wspiera Pilkington Automotive Poland. Firma, będąca częścią koncernu NSG Group, jest właścicielem dwóch nowoczesnych zakładów produkcyjnych – fabryki w Sandomierzu oraz fabryki w Chmielowie (gm. Nowa Dęba), w których powstają szyby hartowane i laminowane, przednie, boczne, tylne i dachowe przeznaczone dla czołowych producentów samochodów na świecie. Spółka Pilkington Automotive Poland jest członkiem Wschodniego Klastera Motoryzacyjnego, obejmującego swym zasięgiem północną część regionu Podkarpacia.

Pierwszy Rajd Rzeszowski został przeprowadzony w 1970 roku. Od 1999 odbywa się cyklicznie i na stałe wpisał się do kalendarza motoryzacyjnych wydarzeń sportowych jako jedna z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Słowacji, a także Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach. W 2016 roku debiutuje w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC).