effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Perlator Pyramis na Światowy Dzień Wody


Aby ograniczyć zużycie wody w domu można stosować wiele rozwiązań. Tych droższych, jak na przykład zmywarka, ekonomicznych jak nowy perlator Pyramis, czy życiowych jak szybki prysznic zamiast kąpieli w wypełnionej po brzegi wannie.

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To dobry moment, aby zastanowić się nad tym, czy świadomie kontrolujemy jej pobór w naszym domu. Według danych GUS z 2017 roku zużywamy przeciętnie 31,8 m3 wody na jednego mieszkańca i liczba ta sukcesywnie spada. Jak oszczędzamy wodę? Częściej bierzemy prysznic niż kąpiel w wannie, stosujemy ekonomiczne pralki, zmywarki, spłuczki toaletowe w domach oraz systemy nawadniające w ogrodach. Co jeszcze można zrobić? Warto sprawdzić, czy nasze baterie kuchenne i łazienkowe wyposażono w perlator. Ta wodooszczędna końcówka wylewki jest chyba jedną z najbardziej dostępnych form oszczędzania wody. Pozwala ograniczyć jej zużycie nawet o kilkadziesiąt procent.

Nowością na rynku jest obecnie dwufunkcyjny perlator marki Pyramis. Perlator to systemem komór i sitek, które napowietrzają wodę milionami pęcherzyków powietrza, powiększając optycznie jej strumień, a zarazem ograniczając ilość. Ukierunkowuje on strumień, dzięki czemu woda nie rozpryskuje się na boki. Perlator Pyramis posiada także regulację strumienia wody. Do wyboru mamy dwie funkcje: strumień prysznicowy oraz ciągły. W zależności od rodzaju baterii jaką posiadamy możemy wybrać albo perlator z gwintem zewnętrznym, który wkręca się na koniec wylewki, albo z gwintem wewnętrznym, który się na nią nakręca. Używanie perlatora pozwala ograniczyć ilość zużywanej wody nawet o połowę.

Do produkcji perlatora Pyramis wykorzystał wysokiej jakości, trwałe materiały. Zakończenie, czyli widoczną siatkę o drobnych oczkach, wykonano z tworzywa, które w przeciwieństwie do siateczki metalowej, nie rdzewieje, jest łatwe w czyszczeniu i utrudnia kamieniowi osadzanie się. Perlator Pyramis pasuje nie tylko do baterii tej marki, ale także pozostałych dostępnych na rynku.  Jego cena to około 29,90 zł.