effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Odzież robocza dopasowana do kobiecej sylwetki


Marka Snickers Workwear opracowała szeroki wybór fasonów odzieży roboczej dla kobiet bazując na najbardziej popularnych modelach dla mężczyzn. Obecnie oferuje pełną kolekcję odzieży potrzebnej zawodowej rzemieślniczce.

Coraz więcej firm budowlanych na świecie zatrudnia kobiety w zawodach takich jak: dekarz, murarz, hydraulik, czy elektryk, które były dotychczas traktowane jako typowo męskie. W Polsce odsetek kobiet zatrudnionych w budownictwie jest wciąż kilka razy mniejszy niż np. w Norwegii. Aby trend ten rozprzestrzenił się w Polsce, musi zajść wiele zmian. Dotyczy to na przykład zaopatrzenia w odzież roboczą w odpowiednim fasonie i rozmiarze. „Źle dopasowane ubrania robocze, które są np. zbyt duże, utrudniają prawidłowe wykonywanie pracy. Dlatego naszym zdaniem odzież robocza dostosowana do kobiecego ciała jest ważnym wyznacznikiem, a być może nawet pierwszym krokiem w kierunku prawdziwego otwarcia przemysłu budowlanego na kobiety” – powiedział Irek Augustyniak, reprezentujący w Polsce szwedzką markę odzieży roboczej Snickers Workwear.

Aby rozszerzyć asortyment odzieży roboczej przeznaczonej specjalnie dla kobiet marka Snickers Workwear zaprosiła do procesu projektowania, a następnie testowania nowych produktów, dziesięć rzemieślniczek z różnych branż, wykonujących różne zawody i o różnej budowie ciała. Każda z nich podkreślała, że ubrania robocze dla kobiet powinny być wykonane z takich samych materiałów, mieć takie same parametry, cechy i kolory, co męskie odpowiedniki, ale z uwzględnieniem dopasowania do kobiecego ciała. Niektórymi z najważniejszych elementów na liście zmian, jakie trzeba było wprowadzić były: długość nogawek, dopasowanie w biodrach czy szerokość w ramionach. Dzięki współpracy z profesjonalistkami wykonującymi na co dzień różne prace w branży budowlanej, Snickers Workwear dysponuje obecnie szerokim asortymentem ubrań dla kobiet. Wśród nich znajdują się: t-shirty, spodnie robocze, kurtki soft-shell, 2-warstwowe kurtki shell, kurtki zimowe i kurtki high-vis.

Bądź przygotowana do działania – spodnie robocze AllroundWork 6701

Te nowoczesne, trwałe i funkcjonalne damskie spodnie robocze są znakomicie dopasowane do kobiecej sylwetki. Przeznaczone szczególnie dla tych pań, które dużo poruszają się podczas pracy i często wykonują ją klęcząc. Spodnie posiadają certyfikowaną ochronę kolan, dzięki której nakolanniki zawsze pozostają we właściwym miejscu, a także system wentylacyjny i elastyczny klin w kroku oraz na tylnym panelu. Wyposażone są także w pętle narzędziowe, worki kieszeniowe, w tym z kieszenią na suwak, kieszenie z tyłu i kieszenie na nogawkach z mocowaniem na nóż, miejscem na telefon komórkowy i odpinanym mocowaniem na identyfikator. Rozmiary: 18-22; 32-54; 76-92. Kolory: czarny, czarny-stalowy, czarny-granatowy. Cena netto: 385 zł.  

Doskonale dopasowany na plecach – soft shell AllroundWork, model 1207

Ta nowoczesna kurtka soft shell łączy doskonały kobiecy krój z komfortem i zaawansowaną funkcjonalnością. Jest wiatro- i wodoodporna, dzięki czemu stanowi znakomity wybór do codziennej pracy przez cały rok. Posiada wiele udogodnień, jak np.: wysoki kołnierz z polarową wyściółką, który chroni przed wiatrem i utrzymuje ciepło, 2-stronny suwak zwiększający łatwość dopasowania wokół bioder, czy też ciepłe kieszenie przednie zapinane na suwak. Rozmiary: XS-XXL. Kolory: czarny, czarny-czerwony, czarny-stalowy, czarny-granatowy. Cena netto: 385 zł.  

Na deszcz – kurtka przeciwdeszczowa AllroundWork, model 1367

Wodoodporna, dwuwarstwowa kurtka typu shell przeznaczona do codziennej pracy w deszczowych i wietrznych warunkach. Wyróżniają ją: świetne dopasowanie, funkcjonalne rozwiązania jak np. profilowane rękawy i przedłużony tył, oraz trwałe tkaniny. Kurtka AllroundWork 1367 posiada klejone szwy i wodoszczelny dwukierunkowy zamek błyskawiczny YKK AquaGuard® Coil. Gwarantuje maksymalną swobodę ruchów oraz optymalny komfort nawet podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Spełnia wymagania normy EN 343. Rozmiary: XS-XXL. Kolor: czarny. Cena netto: 385 zł.  

Faworytka na mrozy – kurtka ocieplana AllroundWork 37.5®, model 1107

Ciepła, wytrzymała i wodoodporna kurtka zaprojektowana w sposób utrzymujący ciepło przy ciele i wspierający większą wydajność pracy. Na plecach posiada podszewkę o gęstej siatkowej strukturze, która przytrzymuje powietrze zwiększając izolację, ciepło i komfort. Podszewka polarowa, wysoki kołnierz, wewnętrzne elastyczne mankiety z otworami na kciuk i ocieplane kieszenie zamykane na zamek pozwalają na lepsze utrzymywanie ciepła. Ta kurtka to najlepszy wybór, gdy spada temperatura. Rozmiary: XS-XXL. Kolor: czarny, czarny-czerwony, czarny-stalowy, czarny-granatowy. Cena netto: 465 zł.   

Ciężka, fizyczna praca w branży budowlanej wymaga ubrań dopasowanych „od stóp do głów” i współpracujących z poruszającym się ciałem. Jeśli nakolanniki nie pozostają w odpowiednim miejscu, kurtka jest zbyt duża, a spodnie mają za długie nogawki – odzież po prostu nie jest wystarczająco dobra. Jakość oczywiście również ma znaczenie. Masowa produkcja szybko zużywającej się odzieży, wykorzystująca wiele surowców, nie sprzyja kwestii zrównoważonego oddziaływania na środowisko. Snickers Workwear ma inne podejście – wysokiej jakości odzież tej marki zaprojektowana jest z myślą o długoletnim użytkowaniu.