effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Od dziesięciu lat na wysokości zadania


Właśnie mija dziesięć lat od kiedy Riwal – międzynarodowa firma specjalizująca się w wynajmie i sprzedaży sprzętu do pracy na wysokości –  otworzył w naszym kraju pierwszą filię. Przez dekadę wiele się zmieniło, lecz jedno pozostało niezmienne – firma, jak na początku, stawia na rozwój i wciąż poszerza swoją ofertę. Rok 2018 jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu – przedsiębiorstwo powstało w 1968 roku, czyli równo 50 lat temu.

Jak to wszystko się zaczęło…

Początki firmy Riwal sięgają 1968 roku, a jej nazwa pochodzi od nazwisk założycieli – panów Richardsa i Wallingtona – którzy 50 lat temu otworzyli w Holandii przedsiębiorstwo zajmujące się wynajmem dźwigów. Dziś Riwal prowadzi 67 oddziałów na całym świecie i zatrudnia ponad 1 700 pracowników w 16 krajach. Dziesięć lat temu firma rozpoczęła działalność na terenie Polski.

 

Riwal w Polsce

Pierwszy oddział firmy Riwal w naszym kraju został otwarty w 2008 roku w Rawie Mazowieckiej. W tym samym roku powstały jeszcze dwie filie – w Lubinie oraz w Dąbrowie Górniczej. W roku 2009 powstał oddział w Gnieźnie, następnie przeniesiony do Poznania; w 2010 otwarto filię w Kielnie (Pomorze); w 2011 przyszła kolej na Warszawę i Kraków; 2013 to rok otwarcia biura w Szczecinie, a 2014 – w Łodzi. Pierwszy rok działalności w Polsce firma kończyła z trzema oddziałami, 17 pracownikami i 295 maszynami. Obecnie Riwal prowadzi dziewięć oddziałów na terenie całego kraju, zatrudnia 130 pracowników oraz oferuje klientom pięciokrotnie liczniejszą flotę – w tej chwili jest to aż 1 500 nowoczesnych maszyn na wynajem.

 

Rozwój kluczem do sukcesu

Dekadę temu obszarem działalności firmy był wyłącznie wynajem maszyn. Dziś Riwal jest liderem polskiego rynku w wynajmie jak i sprzedaży nowoczesnych maszyn do pracy na wysokości. Firmowa flota cieszy się wysoką jakością i doskonałym stanem technicznym, który zawdzięcza regularnemu serwisowaniu prowadzonemu przez zatrudnionych w firmie mechaników z uprawnieniami UDT. W 2014 roku Riwal został oficjalnym dealerem renomowanych marek: JLG, Magni oraz Dinolift. Co ciekawe, około 60% klientów wynajmujących urządzenia firmy Riwal to przedsiębiorstwa z branży budowlanej.

 

Kompetencje i szybka reakcja

W 2017 roku firma otworzyła pierwsze w Polsce Certyfikowane Centrum Szkoleniowe IPAF, w którym można zdobyć międzynarodowe licencje PAL 3a i 3b do obsługi podnośników. Zespół mechaników systematycznie bierze udział w specjalistycznych szkoleniach u producentów. Dział Serwisu ma w gotowości czternaście busów, dzięki czemu może szybko reagować i świadczyć pomoc techniczną na miejscu pracy maszyny, a w magazynie przedsiębiorstwa znajduje się pełna gama komponentów i akcesoriów do wszystkich podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych – w sumie około 3 000 stałych pozycji.

 

Mierząc wysoko

W 2016 i 2017 roku firma została wyróżniona międzynarodowymi nagrodami: dla największej firmy specjalizującej się w wynajmie maszyn w Europie – Rental Company Of The Year, organizacji ERA oraz dla najlepszej firmy zajmującej się wynajmem – Access Rental Company Of The Year, organizacji IPAF. Riwal nie osiada na laurach i mimo dobrej passy oraz bardzo zadowalających wyników, chce jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów, których wciąż przybywa. „Flota Riwal cały czas się powiększa i jest na bieżąco dostosowywana do potrzeb rynku, poziomu inwestycji w gospodarce oraz zapotrzebowania zgłaszanego przez klientów. Obecnie Riwal może dostarczyć praktycznie każdą maszynę, nawet jeżeli nie ma jej w Polsce” – mówi Wojciech Lisicki, Country Manager Riwal Polska. Międzynarodowa sieć oddziałów pozwala sprawnie reagować na potrzeby klientów zainteresowanych najwyższej jakości sprzętem do bezpiecznej pracy na wysokości.