effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Ochrona przed zimnem – ubiór warstwowy


Jeśli każdego dnia pracy musisz mierzyć się z ciężkimi warunkami pogodowymi, to warstwowa odzież robocza – której zadaniem jest minimalizowanie skutków kontaktu ciała z zimnem i wilgocią – rozwiązuje te problemy. Starannie dobrany ubiór warstwowy zapewnia optymalną temperaturę ciała i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu wydajność i komfort pracy będą ponadprzeciętne.

Koncepcja ubioru warstwowego polega na dobieraniu odzieży w taki sposób, by każda z warstw mogła spełniać różne funkcje. Przy doborze musimy zwrócić uwagę również na jakość materiałów. Podstawowym założeniem jest zastosowanie komplementarnych warstw.

Bielizna to podstawa

Podczas intensywnego tempa pracy ciało zaczyna się pocić. Pierwsza warstwa ubioru jest tu kluczowa. Jej zadaniem jest odprowadzenie wilgoci i utrzymanie optymalnej temperatury ciała. – W naszej bieliźnie termicznej stosujemy m.in. technologię 37.5, która dzięki osadzonym w tkaninie cząsteczkom węgla aktywnego chłodzi kiedy jest ciepło, a ogrzewa, kiedy jest zimno. Dzięki temu ubrania wykonane w tej technologii zapobiegają nadmiernemu poceniu się, nawet podczas intensywnej pracy w zimne dni – wyjaśnia Irek Augustyniak ze Snickers Workwear. Aby zachować komfort podczas pracy zimą ekspert marki proponuje wybrać jako pierwszą warstwę bieliznę z linii 37.5. Kalesony LiteWork 37.5 przechwytują nagromadzony pot, dzięki czemu ciało pozostaje suche i świeże. Mają one zaawansowany, dopasowany krój, co optymalizuje dopływ ciepła w trakcie aktywności fizycznej podczas niskich temperatur. Doskonale sprawdzi się także T-shirt LiteWork 37.5, przystosowany do pracy w ciężkich warunkach. Strategiczne miejsca na ciele pozostaną suche, co zapewni uczucie ciepła i komfortu. Pamiętać należy także o ochronie stóp – lekkie i szybko schnące skarpety z technologią 37.5 są idealnym dopełnieniem pierwszej warstwy ubioru.

Izolacja przed zimnem

Druga warstwa ubrania zapewnia nam izolację termiczną. Kurtka Micro Fleece od Snickers Workwear, dzięki innowacyjnemu, szybkoschnącemu materiałowi, z którego została wykonana, doskonale utrzymuje ciało w cieple. Uszyta z mikropolaru i siatkowej tkaniny, gwarantuje optymalną wentylację, także pod pachami. Ochronę przed zimnem wzmacnia wysoki kołnierz. Dopasowujący się do ciała krój gwarantuje równowagę izolacji i wentylacji.

Ochrona zewnętrzna

Odzież zewnętrzna chroni przed wiatrem i wilgocią. W takich warunkach sprawdzi się Kurtka Ocieplana Snickers Workwear AllroundWork 37.5. zaprojektowana z myślą o pracy w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Dzięki swoim właściwościom chroni przed zimnem i deszczem, zapewnia wodoodporność i wodoszczelność. Siatkowana podszewka na plecach wykonana w technologii 37.5 zatrzymuje ciepło i zapewnia komfort. Przedłużony tył to gwarancja ochrony we wszystkich pozycjach roboczych, z kolei polarowa podszewka i wysoki kołnierz zwiększają izolację podczas intensywnego wiatru. Warto dodać, że kurtka ma specjalnie profilowane rękawy i elastyczne panele z tyłu pod ramionami, które zapewniają maksymalną swobodę ruchu przy zachowaniu dopasowanego kroju. Wysunięte górne końce rękawów zapewniają dodatkową ochronę bez ograniczania możliwości chwytu.

Pamiętajmy, że jeśli chodzi o odzież przeznaczoną do pracy w warunkach chłodu i wilgoci, najważniejsza jest jakość i funkcjonalność. Odzież robocza Snickers Workwear jest projektowana z myślą o bezpieczeństwie i komforcie w każdych warunkach pogodowych. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie materiałów pomaga uniknąć niepożądanych skutków długotrwałej pracy w niskich temperaturach, a dodatkowo pozwala zadbać o świeżość ciała w trakcie całego dnia.