effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

O polskiej stolarce na Warsaw Build 2016


Polska jest obecnie największym eksporterem stolarki budowlanej w Europie, oferującym wysoką jakość i najlepsze technologie w zakresie energooszczędności. Aktualne trendy i innowacyjne rozwiązania na rynku stolarki będą jednym z tematów tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2016. Wydarzenie rozpoczyna się już 16 listopada 2016 r.

Stolarka budowlana jest jednym z najprężniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki, odnoszącym sukcesy na światowych rynkach. Już niemal 60-70 proc. wytwarzanych w Polsce okien i drzwi, trafia do krajów unijnych, głównie Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, ale też Hiszpanii czy Francji. Polscy producenci wykorzystują nowoczesne technologie, oferując możliwość dowolnego kształtowania parametrów i tworzenia produktów dopasowanych do potrzeb odbiorców. Doskonale też czują rynkowe trendy, takie jak atrakcyjne wzornictwo czy wielkoformatowe przeszklenia, stosując rozwiązania umożliwiające spełnienie indywidualnych oczekiwań klientów i architektów.

Energooszczędne trendy przyszłości

Współczesna architektura stawia na duże okna i drzwi, spełniające wysokie wymagania, w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, estetyki, a przede wszystkim energooszczędności.

– Ograniczenie energochłonności budynków jest jednym z najważniejszych założeń budownictwa w Europie, wynikającym z przyjętych dyrektyw – mówi Anna Rabiej, organizator Warsaw Build 2016. – W większości krajów europejskich udział energooszczędnej stolarki systematycznie rośnie, m.in. za sprawą rządowych programów wspierających „zielone” budownictwo. Unijne wymagania już od dawna spełniają Polscy producenci, oferujący wielkoformatowe stabilne konstrukcje okienne, o wysokiej izolacyjności cieplnej czy ochronie przed nagrzewaniem.

Spotkania z ekspertami na Warsaw Build

Zagadnienia związane z perspektywami rynku stolarki budowlanej są jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji Warsaw Build 2016, odbywającej się w dniach 16-18 listopada 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie. Specjalny panel poświęcony trendom i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym na polskim rynku poprowadzą eksperci Stolarka VIP. Specjaliści zaprezentują najnowsze zmiany systemu oznakowania okien i drzwi, najlepsze techniki montażowe, gwarantujące jakość i funkcjonalność stolarki, omówią potrzeby i wymagania klienta w kontekście przepisów prawa konsumenckiego. Nowości produktowe przedstawią wystawcy m.in. firma Goran-Tech – producent stolarki PCV wdrażający najnowsze technologie w tym segmencie czy TM STRAJ LLC – producent drzwi z Ukrainy.

Wzornictwo na medal

Poza innowacjami technologicznymi, polską stolarkę wyróżnia atrakcyjny design. Podczas Warsaw Build 2016, organizatorzy nagrodzą najciekawsze produkty zgłoszone do udziału w konkursie wzorniczym „Diamenty Stolarki”. W głosowaniu udział wezmą także uczestnicy wydarzenia. Wśród prezentowanych m.in. innowacyjny system okienny iWin R firmy Goran-Tech z ukrytym skrzydłem, którego premiera miała miejsce w marcu Museum Ferrari we Włoszech, systemy Schüco Living, rozwiązania przesuwne HST z drewnopodobną dekoracją Real Wood, a także najciekawsze produkty firm Jezierski czy Krispol. W kategorii Drzwi, Bramy Garażowe i Osłony Okienne w szranki stają marki Barański, Inwado, Drzwi z Kolekcji Luksusowej CAL, Alutherm, Vikking, Petecki, Dragon – Pergola PRO, Vario Plus 25.

– Prezentowane produkty to kwintesencja stylu, znakomitej jakości oraz wysokiej odporności na warunki klimatyczne. Cieszymy się, że także polscy Klienci zaczynają doceniać wykorzystywanie ekologicznych materiałów, takich jak drewno i kamień, czy nowoczesną kolorystykę umiejętnie łączoną z naturalnymi elementami – dodaje Anna Rabiej.

Targi Warsaw, Build to jedno z najważniejszych na Mazowszu spotkań B2B branży budowlanej, poruszające aktualne kwestie, istotne dla rozwoju sektora w Polsce.

 

W więcej informacji o programie pod linkiem: https://www.warsawbuild.pl/Program.aspx. Wstęp na targi i wszystkie wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie: https://www.warsawbuild.pl/Dla-Odwiedzajacych/Rejestracja-odwiedzajacych.aspx.