effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Niezwykły koncert AUKSO i Vołosi w Nocnej Strefie Grania XXVI Festiwalu Muzyka w Sandomierzu


NSG Group zaprasza na wspólny koncert jednej z najwybitniejszych orkiestr kameralnych w Europie – AUKSO – oraz kwintetu smyczkowego Vołosi. Artyści wystąpią 21 sierpnia 2016 r., w ramach zainicjowanego i wspieranego przez firmę cyklu Nocna Strefa Grania.

W niedzielę, 21 sierpnia 2016 r., orkiestra AUKSO pod batutą Marka Mosia wraz z folkową grupą Vołosi zabiorą uczestników XXVI Festiwalu Muzyka w Sandomierzu w muzyczną podróż po Karpatach. Koncert odbędzie się o godzinie 20.00 na Dziedzińcu sandomierskiego Zamku Królewskiego w ramach cyklu Nocna Strefa Grania, prowadzonego z inicjatywy NSG Group – producenta szkła i produktów szklanych dla budownictwa i motoryzacji, właściciela spółek Pilkington Polska, Pilkington IGP i Pilkington Automotive Poland z siedzibą w Sandomierzu.

We wspólnym programie muzycy zaprezentują zaskakujące aranżacje znanych melodii łącząc klasyczny repertuar z brzmieniami etno. Zespół Vołosi tworzony przez górali z ludowej kapeli – Zbigniewa Michałka (skrzypce), Jana Kaczmarzyka (altówka i gajdy), Roberta Waszuta (kontrabas) – oraz muzyków z akademii, braci Krzysztofa i Stanisława Lasoniów (kolejno: skrzypce i wiolonczela), wpisuje się w nurt nowej muzyki etnicznej i muzyki świata. Twórczość Vołosi została już niejednokrotnie doceniona m.in. na festiwalu Nowa Tradycja, czy w konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. Z kolei AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy to jedna z najbardziej cenionych orkiestr kameralnych w kraju, od 20 lat reprezentująca Polskę na europejskiej scenie. Grupa, założona przez absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, wspólnie z dyrygentem Markiem Mosiem, jest wielokrotnym zdobywcą Fryderyków – nagród polskiego środowiska muzycznego – w kategorii Muzyka Symfoniczna i Koncertująca.

 

„Festiwal Muzyka w Sandomierzu to wyjątkowe dla całego regionu wydarzenie kulturalne, które z wielką przyjemnością od lat wspieramy” – mówi Monika Kuczyńska, dyrektor HR, NSG Group w Polsce. „Jesteśmy pod wrażeniem zainteresowania, jakim cieszy się zainicjowany przez nas cykl spotkań muzycznych i dumni z udziału w nim takiej klasy artystów jak zespół Vołosi oraz orkiestra AUKSO. Z radością zapraszamy mieszkańców, a także gości na tegoroczny koncert i mamy nadzieję, że kolejne lata utrwalą tradycję Nocnej Strefy Grania na Festiwalu”.

Nocna Strefa Grania i wspólny koncert AUKSO/Vołosi jest częścią XXVI edycji Festiwalu Muzyka w Sandomierzu, który rozpoczyna się 19 sierpnia 2016 roku. To największe w mieście wydarzenie muzyczne, organizowane nieprzerwanie od 26 lat, będące obecnie jednym z ważniejszych spotkań wybitnych osobowości świata muzyki z kraju i zagranicy. Tegoroczną edycję uświetnią znakomici artyści, tacy jak Roby Lakatos – jeden z najlepszych skrzypków świata, Maria Pomianowska, duet harfistki Florence Sitruk z flecistą Łukaszem Długoszem, krakowska grupa muzyczna MAX Klezmer Band, Męski Chór Katedry Patriarchalnej w Bukareszcie „TRONOS” oraz grający na scenie od 45 lat zespół Osjan. XXVI Festiwal Muzyka w Sandomierzu potrwa do 27 sierpnia 2016 r.