effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Międzynarodowe Targi Aquatherm Warsaw zakończone sukcesem!


Druga polska edycja spotkań profesjonalistów branży HVAC, instalacji sanitarnych i basenów zgromadziła ponad 2100 odwiedzających i wystawców z 13 krajów Europy i Azji. Międzynarodowe targi Aquatherm Warsaw odbywały się w dniach 16 –18 listopada 2016 r. w Warszawie.

II edycja Międzynarodowych Targów Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji, Systemów Wodnych, Sanitarnych i Basenów Aquatherm Warsaw odbywała się równolegle z Międzynarodowymi Targami Budowlanymi i Wnętrzarskimi Warsaw Build 2016. Wydarzenie odwiedziło ponad 2100 uczestników, w tym instalatorzy, architekci, deweloperzy, inżynierowie, zarządcy obiektów basenowych, a także dystrybutorzy i inwestorzy. Podczas trzech dni spotkań, wystawcy z kraju i zagranicy prezentowali najnowsze produkty i technologie, a także nadchodzące trendy w zakresie: ogrzewania, chłodzenia, instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz wyposażenia basenów i SPA.

Nowe technologie i nadchodzące trendy

Bogata oferta wystawiennicza firm z Polski, ale także Włoch, Turcji, Chin, Litwy czy Ukrainy, obejmowała urządzenia grzewcze, takie jak kotły, pompy ciepła, grzejniki, systemy ogrzewania płaszczyznowego, instalacje grzewcze i akcesoria instalacyjne, komponenty do klimatyzacji i wentylacji, a także wyposażenie basenów i SPA. „Na Aquatherm Warsaw po raz kolejny prezentujemy innowacyjne rekuperatory polskiej marki Prana” – mówi Jarosław Wiśniewski, Prezes Zarządu Ecoventeam. „Nasz udział w ubiegłorocznej edycji zapoczątkował dynamiczny rozwój firmy. W tym roku duże zainteresowanie ze strony odwiedzających i konkurencji pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Aquatherm Warsaw to ważne wydarzenie, które ze względu na swój specjalistyczny charakter wspiera rozwój naszej branży”. Uwagę zwiedzających zwracały wanny i urządzenia do hydromasażu, a także inspirowane włoskim designem baterie sanitarne marki Giceepo. „Na targi przyjechaliśmy z nowymi, ekskluzywnymi wzorami. Udział w wydarzeniu, rozmowy z projektantami i inwestorami umożliwiają nam poznanie ich potrzeb i oczekiwań, a w efekcie jeszcze lepsze dopasowanie oferty do indywidualnych wymagań klientów” – mówi Tomasz Kowalski, Dyrektor Operacyjny Giceepo.

Praktyczna wiedza – wymiana doświadczeń

Ofertę wystawienniczą uzupełniały liczne wykłady i panele dyskusyjne, poświęcone najważniejszym zagadnieniom branżowym, takim jak zwiększanie efektywności energetycznej w nowo budowanych i modernizowanych obiektach. Podczas konferencji Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC dyskutowano o najlepszych instalacjach, kosztach eksploatacji i najczęstszych błędach. W prezentacjach uczestniczyli eksperci firm Inverter, Danfoss czy Hevalex. Nowością tegorocznej edycji Aquatherm Warsaw była wyodrębniona sekcja basenów i SPA, której towarzyszyła specjalna konferencja poświęcona strategii poprawy funkcjonalności i optymalizacji kosztów obiektów basenowych.

Przedstawiciele branży dyskutowali także o zmianach, związanych z rozwojem branży usług budowlanych i instalacyjnych. Fundacja Praktyków Biznesu prezentowała skuteczne metody dotarcia i pozyskania klientów i zdobywania zleceń. „Rynek instalacyjny zmierza w kierunku konkretnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb odbiorców” – mówi Rafał Przybyłowicz, Kierownik Działu Sprzedaży w firmie Inverter. „Istotnym aspektem jest podnoszenie świadomości inwestorów – osób indywidualnych, budujących dom jak i realizujących duże inwestycje – w zakresie innowacyjnych technologii i korzyści z ich stosowania. To rola targów, takich jak Aquatherm Warsaw, które przybliżają klientom nowoczesne pompy ciepła, układy grzania i chłodzenia”.

Najlepsi z medalami

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy nagrodzili wysokiej jakości produkty, wyróżniające się innowacyjnością, funkcjonalnością i designem. „Złoty Medal Targów Aquatherm Warsaw” otrzymały firmy: Rakoczy Stal – za innowacyjny kocioł Cortina, spełniający wymagania najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin, a także Ferraro Group – producent jednostek odzysku ciepła HPR, firma FERVOR Home Comfort – za inteligentny system służący do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem domu oraz Karbonteko Sistema – wyróżniona za system ogrzewania płaszczyznowego Carbontek.

Wydarzenie odbywało się w EXPO XXI w Warszawie.

Organizator:

Organizatorem Międzynarodowych Targów AquathermWarsawjest Lentewenc Sp. z o.o., będąca częścią brytyjskiej ITE Group, która od ponad 20 lat specjalizuje się w organizacji targów i konferencji w kluczowych sektorach przemysłu na świecie. W Polsce realizuje działania w sektorach, takich jak budownictwo, wykończenie wnętrz, sprzęt medyczny, farmacja, transport i logistyka, przemysł spożywczy. Organizowane przez Lentewenc targi są spotkaniami branżowymi B2B, skupiającymi polskie i zagraniczne firmy. Organizowane dotychczas wydarzenia to: Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE –Hospital, Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie TransPoland Translogistica, Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów WorldFood Warsaw, Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie WarsawBuild, Międzynarodowe Targi Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji, Systemów Wodnych, Sanitarnych i Basenów AquathermWarsaw.

Kontakt dla mediów:

Monika Pezda, tel. (+48) 502 575 453, mail: mpezda@effectivepr.pl