effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Apsys zakończył nowy projekt w Piotrkowie Trybunalskim


Spółka Apsys Polska zarządzała projektem budowy nowej powierzchni handlowej w Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim. Powstanie tu hipermarket sieci Carrefour. Wartość zrealizowanego projektu to 10 milionów złotych.

Spółka Apsys Polska, zarządca Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim, zrealizowała na zlecenie właściciela centrum, firmy Rockcastle Polska S.A., projekt modernizacji oraz przebudowy największego lokalu handlowego na terenie centrum. Nowa powierzchnia powstała z połączenia oraz rozbiórki pięciu sąsiadujących ze sobą lokali, w tym supermarketu Tesco. W ich miejsce powstał nowoczesny lokal o całkowitej powierzchni wynoszącej 4000 m2 i powierzchni sali sprzedaży wynoszącej 3000 m2. Już w ciągu kilku następnych dni, w październiku 2017 r., pierwsi klienci będą mogli zrobić tu zakupy w hipermarkecie Carrefour. Apsys Polska zarządza Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim od 30 listopada 2016 r. Jest to jedno z 23 centrów w portfolio zarządczym Apsys oraz jedno z 3 należących do Rockcastle Polska.

„Apsys Polska stale umacnia swoją pozycję w obszarze realizacji projektów handlowych, zarówno nowych, jak i przebudowy oraz modernizacji już istniejących. Cieszy nas zaufanie jakim obdarzyła nas firma Rockcastle Polska powierzając nam zarządzanie projektem budowy nowej powierzchni handlowej w Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim. Bardzo zależy nam, aby wartość zarządzanych przez nas obiektów rosła w czasie, a ta inwestycja i wprowadzenie do centrum nowego najemcy z pewnością się ku temu przyczynią” powiedział Piotr Karbowy, dyrektor działu technicznego Apsys Polska.

Od momentu przyjęcia zlecenia przez spółkę Apsys Polska do dnia przekazania lokalu najemcy minęło osiem miesięcy. Trzy i pół miesiąca trwała faza projektowa i uzyskanie niezbędnych pozwoleń administracyjnych. Kolejne cztery i pół miesiąca pochłonęły prace wykonawcze wraz z odbiorami przeprowadzonymi przez Straż Pożarną, Państwową Inspekcję Sanitarną i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim oferuje swoim klientom 35 tys. mkw. powierzchni handlowej. W centrum znajduje się 110 sklepów, punktów usługowych, restauracji i kawiarni oraz 5-salowe kino Helios. Dla zmotoryzowanych gości przeznaczono 4-poziomowy parking z 740 miejscami. Wśród najemców galerii znajdują się tak znane marki jak Media Markt, H&M, Reserved, C&A, Solar, Martes Sport, Ochnik, House, Diverse, Deichmann, CCC, Wojas, Apart, Yes, Rossmann, Douglas, Home&you, KFC, Smyk, Empik, Quiosque i wiele innych. Centrum otwarto w 2009 roku.