effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Doskonały wynik Posnanii w certyfikacji Breeam


Spółka Apsys Polska uzyskała dla swojego flagowego projektu – centrum Posnania,  certyfikat Breeam International New Construction z wynikiem „excellent”. Została też po raz kolejny w tym roku wybrana najlepszym zarządcą nieruchomości komercyjnych.

Spółka Apsys Polska, inwestor, deweloper i zarządca centrum Posnania, uzyskała dla swojego flagowego projektu certyfikat Breeam International New Construction z wynikiem „excellent”. Było to możliwe dzięki ścisłemu spełnieniu wyśrubowanych norm certyfikacji nowych budynków komercyjnych. Spółka prowadziła procedurę pozyskania certyfikatu, natomiast asesorem była firma Sweco.

 „Posnania od samego początku powstawała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Włożyliśmy wiele pracy w zaprojektowanie Posnanii zgodnie z wymogami certyfikatu z oceną „excellent” i jesteśmy dumni, że nasze starania zostały docenione. Tym bardziej, że oprócz Posnanii, jeszcze tylko jeden nowy obiekt w Polsce może szczycić się tak doskonałym wynikiem” – powiedział Jan Oko, project manager ds. inwestycji i eksploatacji w Apsys Polska, lider projektu certyfikacji Posnanii.

Breeam International New Construction to pochodzący z Wielkiej Brytanii system oceny efektywności energetycznej oraz ekologicznej nowych budynków. Posnania spełniła jego restrykcyjne wymagania dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, energooszczędnych technologii oraz najwyższej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także nałożeniu wyśrubowanych norm w zakresie rozwiązań pro środowiskowych. Zastosowane w budynku i jego otoczeniu rozwiązania pozwalają minimalizować emisję substancji niszczących warstwę ozonową, zużycie prądu i energii cieplnej (gazu), racjonalnie wykorzystywać i oszczędzać wodę oraz gospodarować odpadami, utrzymywać porządek i dbać o tereny zielone. Centrum wyróżnia sfera bioróżnorodności oraz ekologiczne podejście do transportu, który integruje miejskie środki komunikacji z indywidualnymi.

Uzyskanie certyfikatu Breeam dla Posnanii zbiegło się w czasie z przyznaniem spółce Apsys Polska nagrody przez 50 znanych i cenionych CEO reprezentujących fundusze, inwestorów i deweloperów z rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych zasiadających w jury konkursu CIJ Awards 2017. Uznali oni Apsys Polska za najlepszego zarządcę nieruchomości w Polsce. To kolejna z rzędu nagroda dla spółki w tej kategorii.

„Jesteśmy dumni z tej nagrody, gdyż potwierdza ona, że pomimo rosnącej konkurencji wciąż utrzymujemy pozycję lidera w naszej branży. Obecnie zarządzamy 24 centrami handlowymi o powierzchni wynoszącej 1 mln m2. Jesteśmy profesjonalistami z najwyższej półki i stale się doskonalimy. Nadchodzące zmiany wyprzedzamy o krok, a nawet kreujemy nowe trendy. Tylko najlepsi osiągają doskonałe wyniki w swojej pracy i są w stanie uzyskać tak wysokie noty w certyfikacji Breeam, jak my dla Posnanii” – podsumowała Justyna Kur, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami Apsys Polska.