effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Cayenne trzeciej generacji na oponach Yokohama


Japoński koncern Yokohama Rubber Co. dostarcza opony letnie ADVAN Sport V105 oraz wielosezonowe AVID GT do Porsche AG jako oryginalne wyposażenie SUV-ów klasy premium – Cayenne. Opony Yokohama są stosowane jako OE w Porsche Cayenne od czasu premiery pierwszej generacji tego SUV-a w 2002 roku.

Porsche Cayenne trzeciej generacji to najbardziej zaawansowane technicznie wcielenie tego flagowego SUV-a oferowane w wersji benzynowej, wysokoprężnej i hybrydowej. Na pierwszym wyposażeniu posiada bestsellerowe opony Yokohamy – model ADVAN Sport V105, oraz oferowany wyłącznie w USA model AVID GT. Oba modele zostały opracowane przez Yokohamę wspólnie z Porsche i zostały oznakowane symbolem „N0” oznaczającym spełnienie wymogów stawianych przez niemiecki koncern.

Yokohama ADVAN Sport V105 to opona wysokich osiągów przeznaczona przede wszystkim do samochodów premium o wysokiej mocy. Posiada stalowe opasanie, które zapobiega uszkodzeniom jedwabnego karkasu i poprawia stabilność podczas szybkiej jazdy. Sztywność nadają jej specjalnie zagięte na barku nici osnowy (tzw. technologia Matrix Body Ply) oraz podniesione krawędzie warstwy usztywniającej. ADVAN Sport V105 szczyci się doskonałym zrównoważeniem sportowych osiągów z komfortem i bezpieczeństwem jazdy. Posiada najwyższą klasę A przyczepności na mokrej nawierzchni. Trzecia generacja Porsche Cayenne jest wyposażona w przednie opony ADVAN Sport V105 w rozmiarze 285/35ZR22 106Y oraz tylne szersze – 315/30ZR22 107Y. ADVAN Sport V105 to opona ceniona przez wielu producentów aut, znajduje się bowiem na pierwszym wyposażeniu aż 38 różnych modeli.

AVID GT to z kolei pierwszy wielosezonowy model opon dostarczanych przez Yokohamę jako oryginalne wyposażenie do Porsche oferowanego wyłącznie na rynku amerykańskim. Opony AVID GT posiadają oznaczenie „M+S” (błoto i śnieg), obniżają zużycie paliwa i zapewniają doskonałe właściwości jezdne. W SUV-ach Cayenne dostępnych w Stanach Zjednoczonych montowane są modele 20-calowe – na osi przedniej rozmiar 275/45R20 110V, na tylnej 305/40R20 112V, oraz 21-calowe – przednie 285/40R21 109V i tylne 315/35R21 111V.

W ramach średniookresowego planu zarządzania Grand Design 2020 (GD2020) firma Yokohama Rubber Co. umieściła ekspansję na rynkach opon klasy premium jako główny cel swojej działalności w segmencie opon osobowych. Jedną z dróg wiodących do tego celu jest zwiększenie wykorzystania opon Yokohama jako OE w samochodach klasy premium.