effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Apsys Polska nagrodzony w rankingach ekonomicznych


Spółka Apsys Polska znalazła się w gronie najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju. W najnowszym rankingu Diamenty Forbesa uplasowała się na trzecim miejscu wśród przedsiębiorstw średniej wielkości, a w zestawieniu Gazele Biznesu dołączyła do grona stu najbardziej dynamicznych firm sektora MSP.

Diamenty Forbesa i Gazele Biznesu to rankingi prezentujące najbardziej dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa w Polsce sklasyfikowane na podstawie osiągniętych wyników finansowych. W ich prestiżowym gronie znalazła się spółka Apsys Polska, która w ciągu ostatnich trzech lat systematycznie odnotowywała bardzo wysokie wzrosty przychodów. W najnowszym rankingu Diamenty Forbesa spółka Apsys Polska zajęła 3 miejsce w skali całego kraju oraz 1 miejsce w województwie mazowieckim w kategorii przedsiębiorstw średniej wielkości (przychody od 50 do 250 mln zł). Z kolei w rankingu Gazele Biznesu, prezentującym firmy małe i średnie (przychody od 3 do 200 mln zł), spółka znalazła się w pierwszej setce. Dane, na podstawie których powstają oba zestawienia pochodzą ze sprawozdań finansowych składanych  m.in. do KRS. Są one sprawdzane przez wywiadownie gospodarcze tworzące rankingi i odpowiadające za ich poprawność. Przy opracowywaniu rankingów zweryfikowano dane kilku tysięcy podmiotów gospodarczych.   

 

– Jestem niezmiernie zadowolony z pozycji jaką zajął Apsys Polska w tych dwóch istotnych rankingach. Szczególnie cieszy mnie zajęcie miejsca na podium w krajowym rankingu Diamentów Forbesa wśród firm średniej wielkości. Do tego sukcesu z pewnością przyczyniło się wybudowanie i otwarcie Posnanii – flagowej inwestycji Apsys Polska oraz pozyskanie nowych centrów do portfela zarządczego – powiedział Charles Benoit, CEO Apsys Polska.

 

Apsys Polska jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych. Firma specjalizuje się w inwestycjach, budowie i zarządzaniu centrami handlowymi, tworząc obiekty popularne wśród klientów i przynoszące zyski właścicielom. Do jej największych inwestycji należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania, największe centrum zakupów, rozrywki i rekreacji w Wielkopolsce o powierzchni 100 tys. mkw. W portfolio zarządczym spółki znajduje się obecnie 1 milion mkw. powierzchni handlowej w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach. Stanowi to ok. 10 proc. powierzchni najmu rynku powierzchni handlowych w Polsce.

 

Zestawienie firm do rankingu Diamenty Forbesa 2018 przygotowała firma Bisnode Polska. Znalazły się w nim firmy małe (przychody ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł), średnie (przychody ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł) oraz duże (przychody ze sprzedaży powyżej 250 mln zł). Ranking obejmuje przedsiębiorstwa, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Eksperci Bisnode wyceniali je biorąc pod uwagę m.in.: wyniki finansowe, wartość majątku, historię płatniczą, poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, należności, czy nakłady na inwestycje. Wszystkie wyselekcjonowane firmy posiadają dodatni wynik finansowy i współczynnik ryzyka niższy niż 4.

 

Gazele Biznesu to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm dziennika „Puls Biznesu”. W każdej edycji badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W najnowszej edycji Gazele Biznesu 2017 weryfikowano dane z lat 2014, 2015 i 2016. Wzięto pod wagę tylko te firmy, których przychody ze sprzedaży w 2014 roku mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych. Aby otrzymać tytuł firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk. O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje procentowy przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2016 vs. 2014). Weryfikacją danych oraz wyszukiwaniem firm, które spełniają kryteria rankingowe zajmują się analitycy wywiadowni gospodarczej Coface Poland.