effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Biuro prasoweRockfon
Są wartości, których nie mierzy się stanem konta

24 listopada 2020

Rockfon wspiera zdrowie. Wywiad z Patrycją Piekutowską, światowej sławy skrzypaczką zaangażowaną w działalność charytatywną na rzecz Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”. Obecnie pierwszym w historii istnienia szpitala ambasadorem Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

 

Rozmawia Lizaveta Biaskubskaya, Rockfon.

Więcej

Jak wybrać akustyczny sufit modułowy?

24 listopada 2020

Wybór modułowego sufitu podwieszanego może być żmudnym procesem. Do wyboru mamy system ukryty, częściowo ukryty lub widoczny. Który będzie najbardziej odpowiedni do naszego projektu architektonicznego?

Więcej

Dlaczego akustyka architektoniczna jest teraz tak ważna?

17 września 2020

Zanieczyszczenie hałasem zajmuje drugie miejsce na liście priorytetów Światowej Organizacji Zdrowia, zaraz po zanieczyszczeniu powietrza. Dziś nawet neurobiolodzy otwarcie mówią o akustyce i jej rosnącym znaczeniu z punktu widzenia ludzi. Bardziej świadomi skutków hałasu przykładamy coraz większą wagę do znaczenia akustyki w projektowaniu budynków oraz ich wnętrz.

Więcej

5 faktów na temat akustyki

7 września 2020

Dźwięki wpływają na nas zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób i są w stanie wywoływać w nas określone uczucia i działania. Doskonała akustyka może sprawić, że będziemy bardziej skupieni, produktywni i szczęśliwi. Z kolei od hałasu rozboli nas głowa i będziemy zmęczeni. Aby zrozumieć akustykę pomieszczenia, ważne jest zrozumienie tego, jak dźwięk roznosi się w przestrzeni.

 

Więcej

Jak zmienić atmosferę i wielkość pomieszczenia za pomocą kolorów?

17 sierpnia 2020

Przy projektowaniu z użyciem kolorów nie ma tak naprawdę uniwersalnych
rozwiązań. Za to istnieje wiele opcji, spośród których możemy wybierać. Zastosować ten sam kolor na ścianach i suficie czy zdecydować się na połączenie jaśniejszych i ciemniejszych odcieni? Zobacz pełne inspiracji projekty z całego świata, w których architekci zdecydowali się na wykorzystanie kolorowych sufitów akustycznych, aby zrealizować swoje odważne wizje.

Więcej

Jak i dlaczego warto ożywić sufit kolorem?

10 sierpnia 2020

Le Corbusier, architekt i projektant szwajcarsko-francuskiego pochodzenia i jeden z pionierów nowoczesnej architektury, powiedział, że kolor ma równie wielką moc, jak sam plan budynku lub jego fizyczna część. Skąd ta moc?

 

Więcej

Jak ograniczyć hałas?

4 sierpnia 2020

Dźwięk odgrywa istotną rolę w naszym życiu. Żyjemy jednak w czasach, w których rosnąca gęstość zaludnienia miast wpływa na wysoki poziom hałasu.

 

Więcej

Pełny spokój do pracy pod gwiazdami

8 kwietnia 2020

Nowa czytelnia na Uniwersytecie w Uppsali została zaprojektowana z myślą o codziennym zgłębianiu wiedzy przez setki jej użytkowników. Unikalna interakcja między precyzyjnie rozmieszczonymi plamkami światła a dużymi, ciemnymi powierzchniami pomieszczenia stała się możliwa dzięki sufitowi Rockfon w kolorze ciemnoszarym z ukrytym systemem szyn nośnych.

Więcej

Szkoły wygrały modernizacje akustyczne

10 grudnia 2019

Szkoły w Sulechowie, Słupcy i Błaszkach wygrały modernizacje akustyczne sal lekcyjnych. Wszystko za sprawą konkursu, w którym ich uczniowie zaprezentowali, jak wyobrażają sobie szkolne dźwięki. O zwycięstwie zadecydowały: kreatywność, wyobraźnia, zdolności plastyczne i literackie młodych ludzi.

 

Więcej

Nowe technologie sięgają sufitu

6 listopada 2019

Wysokiej klasy architektura, kreatywne i przepełnione duchem przedsiębiorczości środowisko coworkingów przyciągają coraz więcej polskich pracowników. Zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli różnych profesji jest atutem dla osób szukających inspiracji lub okazji do networkingu. Praca w przestrzeni typu open space o pow. 2 tys. mkw może być jednak uciążliwa ze względu na duże natężenie hałasu. Na pomoc przychodzą technologie typu Rockfon Mono Acoustic – inteligentne sufity, które sprawdzają się nawet w wielkich przestrzeniach.

Więcej