effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Silnik bezszczotkowy STANLEY FATMAX – i pozamiatane


STANLEY FATMAX® wprowadził na rynek trzy nowe kompaktowe elektronarzędzia z mocnymi silnikami bezszczotkowymi. Wiertarko-wkrętarka z udarem lub bez oraz zakrętarka udarowa dostarczą konkretną moc do fachowej pracy. Wyposażone w bezszczotkowy silnik pracują wydajniej i z większą mocą, a dołączone do nich dwa akumulatory li-Ion pozwalają na pracę bez przestojów.

stanley-fatmax_2

W konstruowaniu elektronarzędzi wszystko zależy od silnika – wielkość, ciężar, żywotność podzespołów i wygoda pracy. Standardowe silniki komutatorowe zajmują dużo miejsca i są stosunkowo ciężkie w porównaniu do swoich młodszych braci – silników bezszczotkowych. Nowe napędy umożliwiły skonstruowanie urządzeń o analogicznej mocy, ale mniejszej obudowie i mniejszym ciężarze. Zmieniły także na korzyść inne parametry. W nowych elektronarzędziach STANLEY FATMAX® uzyskano o 50% dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu, dzięki mniejszemu wydzielaniu ciepła i zużyciu energii. Zastosowanie silnika bezszczotkowego spowodowało, że narzędzie jest o 20% krótsze i ma ergonomiczną, wyważoną konstrukcję. Maszyna jest jednocześnie o 20% sprawniejsza i bardziej wydajna. Co jeszcze mają do zaoferowania te nowoczesne elektronarzędzia?

 

Wiertarko-wkrętarka FMC607D2 lub udarowa FMC627D2

Wiertarko-wkrętarka FMC607D2 i wiertarko-wkrętarka z udarem FMC627D2 to część systemu STANLEY FATMAX® Li-Ion 18 V. Dzięki niewielkim rozmiarom mogą pracować w ciasnych ok. 20-centymetrowych przestrzeniach. Szybkozaciskowy uchwyt wiertarski umożliwia sprawną wymianę wierteł i bitów do 13 mm. Dwutulejowe sprzęgło pozwala na przełączanie pomiędzy wkręcaniem, a wierceniem bez utraty ustawień momentu obrotowego. Wiertarko-wkrętarki posiadają 24 pozycje momentu obrotowego bez udaru lub 22 z udarem. Takie parametry umożliwiają efektywne wiercenie i wkręcanie zarówno w miękkim, jak i twardym podłożu. Ergonomiczny, ogumowany uchwyt zwiększa komfort użytkownika podczas długiej pracy i zwiększa jego bezpieczeństwo, a dioda LED, która jest umieszczona na stopie urządzenie skutecznie oświetla pole pracy. Wyposażono je także w stalowy zaczep do paska i silny, magnetyczny uchwyt do bitów. Nowe wiertarko-wkrętarki dostępne są w renomowanych marketach budowlanych. FMC607D2 w cenie 929 zł brutto, a FMC627D2 w cenie 979 zł brutto.

 

Zakrętarka udarowa 18 V Li-Ion FMC647D2

Zakrętarka udarowa sprawdzi się idealnie, gdy trzeba dużo wkręcać. Szybsza niż wiertarko-wkrętarka, a przy tym zdecydowanie od niej lżejsza i krótsza. Obudowa 14-centymetrowej długości ułatwia wkręcanie w mniejszych przestrzeniach. Z prędkością 2700 obrotów i udarem 3100 uderzeń na minutę pozwoli w kilka sekund wkręcić kolejne śruby, a przy 180 Nm maksymalnego momentu obrotowego ich wielkość nie będzie miała znaczenia. I nawet jeżeli nieustanny dźwięk stukającego udaru może trochę irytować, to po kilkukrotnym użyciu trudno będzie się bez niego obejść. Bity mieszczą sie w 6,35 – milimetrowym, sześciokątnym uchwycie bezkluczykowym, który pozwala na szybka wymianę akcesoriów jedną ręką. Niewielka waga 1,2 kg w połączeniu z ogumowaną rękojeścią i zintegrowaną diodą LED zwiększają bezpieczeństwo oraz podnoszą komfort użycia zakrętarki. Nowa zakrętarka udarowa FMC647D2 dostępna jest w renomowanych marketach budowlanych – w cenie 999 zł brutto.

 

Model

SFM FMC607D2

Wiertarko-wkrętarka

SFM FMC627D2

Wiertarko-wkrętarka z udarem

SFM FMC647D2

Zakrętarka udarowa

Silnik bezszczotkowy

Jedna prędkość

Dwie prędkości         

Dwie prędkości

Pojemność baterii

2 x 2.0 Ah

2 x 2.0 Ah

2 x 2.0 Ah

Li-ion 18 V

Tak

Tak

Tak

Ładowarka

2 A (60 min)

2 A (60 min)

2 A (60 min)

Obroty na minutę

0-600/1,800

0-600/1,800

0-2,900

Częstotliwość udar

30,600

3,100

Moment obrotowy

50 Nm

52 Nm

170 Nm

Maks. średnica wiercenia – drewno

50 mm

50 mm

 

Maks. średnica wiercenia – metal

13 mm

13 mm

 

Maks. średnica wiercenia – kamień

 

13 mm

 

Maks. średnica wkręta

 

 

4 mm x 75 mm

Maks. średnica śruby

 

 

6 mm x 75 mm

Zintegrowane oświetlenie

Tak

Tak

Tak

Wskaźnik naładowania akumulatora

Tak

Tak

Tak

Magnes na akcesoria

Tak

Tak

Tak

Dwutulejowe sprzęgło

Tak

Tak

 

13 mm uchwytwiertarski

Tak

Tak

 

6,3 mm sześciokątny uchwyt wiertarski

 

 

Tak

Aluminiowa obudowa przekładni

 

 

Tak

Uchwyt magnetyczny na bity

Tak

Tak

Tak

Hak do zaczepienia na pasku

Tak

Tak

Tak

Ogumowana rękojeść

Tak

Tak

Tak

Opakowanie

Walizka

Walizka

Walizka