effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Nowy rok szkolny – łatwy sposób na podpisanie ubrań


Początek roku szkolnego w domach najmłodszych dzieci to czas intensywnych przygotowań. Do stałych zadań rodziców przedszkolaków czy pierwszoklasistów należy oznaczanie ubranek, czapek czy worków na kapcie. Zapracowanym mamom z pomocą przychodzą nowoczesne maszyny do szycia marki JUKI, wyposażone w ściegi literowe. Wystarczy wybrać wzór i wpisać imię pociechy, by w ciągu kilku sekund podpis pojawił się na ubranku.

Wyszycie inicjałów, imienia czy nazwiska jest jednym z najtrwalszych i najefektowniejszych sposobów oznaczenia ubranka do żłobka, przedszkola czy szkoły. Czytelny podpis umożliwi rozpoznanie elementów garderoby przez dziecko, mniej zorientowanych członków rodziny lub panią i pozwoli uniknąć przypadkowej zamiany ubranek. Z myślą o domowych zastosowaniach japońska marka JUKI, producent nowoczesnych urządzeń szyjących, wyposażyła komputerową maszynę domową HZL-F600 w 225 rodzajów różnych ściegów, w tym aż 4 ściegi literowe.

Wystarczy wybrać czcionkę, wpisać tekst za pomocą klawiszy i gotowy napis pojawia się na tkaninie w ciągu kilku sekund. Wyszyty napis jest czytelny i trwały. Nie wymaga kolejnych poprawek, w odróżnieniu od oznaczeń markerem, znikających po kilku praniach. Maszyna HZL-F600 posiada dodatkowe funkcje, dzięki którym personalizowanie ubranek rodzeństwa, przy kolejnej zmianie sezonu, przed wyjazdem na kolonie czy obóz, jest proste i nie zabiera dużo czasu. Wyszywanie podpisów ułatwiają automatyczne zakończenie ściegu i ucinanie nitki bez użycia rąk dźwignią kolanową. Możliwość płynnej regulacji docisku stopki, pozwala uzyskać efektowne równe ściegi zarówno na grubych materiałach typu jeans, czy delikatnych tkaninach jak szyfon czy jedwab.

Maszyna posiada wolne ramię, zatem tekst można wyszyć w widocznym miejscu na ubraniu, lub dyskretnie na rękawie lub nogawce. Praktycznym rozwiązaniem jest podpis na kawałku materiału lub wstążki. Taką etykietkę można łatwo odpruć, kiedy dziecko wyrośnie z ubranka i będziemy chcieli je przekazać młodszemu.