effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Nowa całoroczna opona YOKOHAMA BluEarth-4S AW21 z certyfikatem TÜV SÜD


Popyt na opony wielosezonowe wciąż wzrasta. Tylko w ostatnim roku w samej Europie sprzedano ich ponad 6 milionów. W odpowiedzi na ten trend YOKOHAMA, japoński producent ogumienia premium, wprowadza na polski rynek swoją pierwszą, osobową oponę całoroczną – BluEarth-4S AW21. Nowość została wyróżniona prestiżowym certyfikatem TÜV SÜD, potwierdzającym wysoką jakość, bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Nowa opona premium BluEarth-4S AW21 to pierwsza całoroczna propozycja japońskiej marki YOKOHAMA dla samochodów osobowych, stworzona z myślą o użytkownikach małych i kompaktowych aut, średniej wielkości sedanów oraz nowoczesnych SUVów i CUVów. Dzięki optymalnej konstrukcji i udoskonalonym materiałom, nowy model oferuje bardzo dobrą wydajność paliwową – klasa C-E w zależności od rozmiaru, i ponadprzeciętną przyczepność na mokrej nawierzchni – klasa B dla zdecydowanej większości rozmiarów.
Zastosowane w oponie BluEarth-4S AW21 rozwiązania technologiczne, takie jak nowa mieszanka gumy, wykorzystująca polimery o zamkniętych połączeniach krzemionki oraz solidna budowa bieżnika gwarantują szeroką powierzchnię styku opony z podłożem, co daje pewność prowadzenia niezależnie od pory roku.

Charakterystyczny dla nowego modelu szeroki i płaski bieżnik z mocnymi blokami na barku zapewnia wyjątkowo długi przebieg opony, doskonałe osiągi na suchej nawierzchni i komfort jazdy z dużą prędkością. Za bezpieczeństwo w trudniejszych, deszczowych i zimowych warunkach odpowiada specjalna kombinacja lameli. Układ rowków w kształcie litery V i szereg wąskich nacięć umożliwiają skuteczne odprowadzenie śniegu i wody spod kół, co wpływa na znakomitą przyczepność opony na oblodzonej i zaśnieżonej drodze. BluEarth-4S AW21 posiada znakowanie 3PMSF, co oznacza, że opona spełnia europejskie normy w zakresie ogumienia zimowego.

Doskonałe parametry BluEarth-4S AW21 potwierdza prestiżowy certyfikat nadany przez niemiecki TÜV SÜD, który przeprowadza niezależne audyty jakości i bezpieczeństwa. Oponę poddano całej serii testów, sprawdzających m.in. zużycie paliwa, przyspieszanie, hamowanie przyczepność na zakrętach na suchej i mokrej drodze, a także w warunkach zimowych. BluEarth-4S AW21 spełniła rygorystyczne wymagania i zyskała certyfikację we wszystkich sprawdzanych kategoriach, w tym przyczepności na śniegu i odporności na aquaplaning. Badanie oporów toczenia i poziomu hałasu, potwierdziło wysoką wydajność i komfort jazdy. Model dostępny jest w rozmiarach od 14 do 18 cali.