effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Mieszkaj w ciszy


Biura, szkoły, hotele, obiekty sportowe a nawet kościoły – w większości nowo budowanych obiektów, niezbędnym dziś rozwiązaniem, stosowanym w celu poprawy komfortu użytkowników, są akustyczne systemy dźwiękochłonne. Jak wskazują badania, hałas ma negatywny wpływ na koncentrację i samopoczucie. Przede wszystkim cierpi nasz słuch, ale zbyt wiele głośnych dźwięków pogarsza też inne narządy ludzkiego organizmu, na przykład układ krążenia, powodując skoki ciśnienia, nerwice i bezsenność. Dlaczego więc w domach i apartamentach systemy dźwiękochłonne są nadal rzadkością?

 

Kupując lub budując nowe miejsce do życia musimy zadbać o wiele spraw, które łącznie stanowić będą o jakości naszego funkcjonowania w domu. Mix czynników finansowych, użytkowych i estetycznych, jakie trzeba wziąć pod uwagę, powoduje, że niektóre kwestie schodzą na dalszy plan, wracając po latach w formie problemów zdrowotnych. Tak jest z hałasem. W pomieszczeniach mieszkalnych średni poziom dźwięku (z powtarzalnych hałasów zewnętrznych) nie może przekraczać 35 dB w dzień i 25 dB w nocy, a maksymalne wartości to teoretycznie: 40 dB w dzień i 30 dB w nocy.

Powyższe normy są zachowane, jeśli w budynku zastosowano rozwiązania techniczne odpowiednio zabezpieczające przed hałasem. Jednak w praktyce, nawet w najbardziej luksusowych apartamentach, podczas ich budowy zdarzają się błędy konstrukcyjne powodujące przenoszenie dźwięków. Należą do nich choćby zbyt cienkie ściany i stropy, klatki schodowe „wycelowane” w źródło hałasu, „tubowy” rozkład mieszkania, stosowanie metalowych drzwi czy efekt echa w mieszkaniu.

Akustyczne systemy dźwiękochłonne

Aby ochronić mieszkańców przed hałasem można zastosować rozwiązania, które absorbują dźwięk i zapewniają optymalną akustykę w pomieszczeniach. Akustyczne systemy dźwiękochłonne, zarówno sufitowe, jak i ścienne, opracowane zostały z myślą o obiektach użyteczności publicznej, jak i mieszkalnych. Istotne znaczenie z punktu widzenia projektowego ma też fakt, iż systemy te wzbogacają możliwości aranżacji. Szeroka oferta rozwiązań pozwala na tworzenie niestandardowych, zindywidualizowanych projektów wnętrz.

Rockfon® Mono® Acoustic stanowi przestrzenne rozwiązanie do sufitów i ścian, które niewidocznie wkomponowuje się w przestrzeń domu. Jego elegancka, monolityczna biała powierzchnia pięknie uzupełnia nowoczesne wnętrza, a także zapewnia płynny rozkład światła dziennego w pomieszczeniu, zmniejszając zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie.