effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

JAPFEST 2019 – jeszcze więcej wyścigów i japońskiej


Ostatni weekend lipca to już od kilku lat tradycyjny termin organizowanego w Legnicy festiwalu japońskiej motoryzacji. Tegoroczną nowością JAPFEST jest Strefa Japońskiej Kultury patronowana przez Yokohamę. Na stoisku producenta opon będą przedstawione uliczne modele flagowej linii ADVAN, jak też te wykorzystywane w światowym motorsporcie.

Tegoroczny JAPFEST odbędzie się w dniach 26-28 lipca. Imprezę rozpoczną zawody Time Attack organizowane w piątek na torze KRZYWA. W 10-15 minutowych sesjach wyścigowych rywalizować będą samochody w kategoriach: COMPACT i GT oraz w klasie PRO, która obejmie samochody profesjonalnie przygotowane do wyścigów na czas, także te niedopuszczone do ruchu publicznego. Serce imprezy to jednak teren byłego lotniska wojskowego w Legnicy. Tutejszy pas startowy długości 1,7 km pozwala na jednoczesne przeprowadzenie wyścigów na 1/4 mili – DRAG WARS, oraz pokazów driftu – DRIFT BATTLE. Wśród odwiedzających ogromną popularnością cieszą się także przejazdy DRIFT TAXI oraz pokazy Sexy Car Wash, które w tym roku zapowiadają się szczególnie gorąco. W imprezie weźmie udział ponad 500 wyselekcjonowanych japońskich samochodów, poddanych modyfikacjom wizualnym i technicznym, z Polski, Niemiec, Czech, Holandii, Litwy, a nawet Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii.

W tym roku marka opon premium – Yokohama, od samego początku będąca partnerem festiwalu, przygotowała dla uczestników imprezy jeszcze więcej atrakcji. Dla kobiet kochających prędkość i adrenalinę zorganizowane zostaną niedzielne zawody w Drag Racingu, w których panie powalczą o tytuł Queen of Drag. Na stoisku firmowym pokazane zostaną flagowe modele opon letnich HP, UHP oraz przeznaczonych dla motorsportu z linii ADVAN. „Na stoisku będzie można także zrobić zdjęcia z hostessami i samochodem pokazowym, wziąć udział w quizie i wygrać gadżety od marki Yokohama” – zapowiedziała Vira Lysenko, reprezentująca markę podczas imprezy. „Gorąco zapraszamy także do Strefy Japońskiej Kultury, która będzie otwarta w sobotę i niedzielę. Polscy i japońscy artyści, podróżnicy i kucharze przybliżą tu Państwu kulturę Kraju Wschodzącego Słońca”.

Strefa Japońskiej Kultury znajdzie się w zadaszonej hali o powierzchni 200 m2, do której prowadzić będzie brama Torii. Odbędą się tu walki samurajów, tameshiwari (rozbijanie cegieł gołą ręką), pokazy japońskiego oręża, strojów, tańców, cosplay’u oraz koncert japońskiego muzyka na tradycyjnym instrumencie Shamisen. Będzie można powalczyć ze sobą na miecze treningowe lub piankowe, pograć w japońskie gry i zabawy, nauczyć się pisać swoje imię japońskim alfabetem, spróbować japońskich przysmaków. Fanów japońskiej motoryzacji z pewnością zainteresują prelekcje na temat różnic w samochodach produkowanych na rynek japoński.

Marka Yokohama wspiera wiele motoryzacyjnych eventów na świecie. W Polsce od 6 lat współpracuje z JAPFEST-em, czyli największym w kraju festiwalem japońskiej motoryzacji. Dotychczasowe edycje imprezy przyciągnęły tysiące fanów japońskich samochodów niemalże z całej Europy. JAPFEST jako jedyne show motoryzacyjne jest ograniczone tematycznie do aut z jednego kraju oraz ograniczone selekcją zgłoszeń. Podczas imprezy spotykają się entuzjaści wyścigów, driftu, klasyki oraz samochodów pokazowych.