effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

BMW M Performance na oponach ADVAN


Flagowe opony Yokohama ADVAN Sport V105 są montowane jako pierwsze wyposażenie w nowych modelach BMW X3 M Performance i BMW X5 M Performance. Opony ADVAN przeznaczone do BMW X5 zostały dodatkowo wygłuszone specjalną piankąSilentfoam.

Opony ADVAN Sport V105 japońskiej marki premium Yokohama są dostarczane jako oryginalne wyposażenie (OE) do nowego modelu BMW X3 M Performance, który zadebiutował na rynkach całego świata we wrześniu 2018 roku, oraz do BMW X5 M Performance 5-tej generacji (G05). Opony zostały opracowane wspólnie z BMW i oznaczone na ścianie bocznej symbolem homologacji tego niemieckiego producenta samochodów – gwiazdą. Produkowane w Japonii posiadają klasę A w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni. Opony ADVAN Sport V105 przeznaczone dla BMW X5 M Performance zostały dodatkowo wyposażone w Silentfoam, czyli specjalnie zaprojektowaną piankę poliuretanową przymocowaną do wnętrza opony, która redukuje rezonans i hałas powstające podczas jazdy, zapewniając tym samym większy komfort prowadzenia.

 

Samochody BMW M Performance łączą to, co najlepsze w danej serii ze sportowymi genami BMW M. Sportowy charakter, funkcjonalność w codziennej eksploatacji i komfort zostały doprowadzone w każdym samochodzie M Performance do perfekcji. Do tak bezkompromisowej kombinacji potrzebne były nowoczesne i mocne opony ze sportowym zacięciem – takie jak ADVAN Sport V105. Ta opona wysokich osiągów została opracowana przez firmę Yokohama Rubber przede wszystkim do użytku w samochodach premium o wysokiej mocy. Zapewnia doskonałą wydajność w połączeniu z maksymalną przyczepnością, również podczas dynamicznego pokonywania zakrętów, najwyższy komfort prowadzenia auta i bezpieczeństwo.

 

„Wzrost udziału w rynku opon premium dla klientów indywidualnych to główny cel firmy Yokohama Rubber Co. Ltd. wyznaczony przez trzyletni, średniookresowy plan zarządzania GD2020. Jedną z dróg do osiągnięcia tego celu jest strategia „premium-car tire”, czyli dalsze pogłębianie współpracy z producentami samochodów klasy premium w zakresie wykorzystywania przez nich opon marki Yokohama jako oryginalnego wyposażenia” – powiedział Artur Posłuszny z firmy ITR S.A. reprezentującej markę Yokohama w Polsce.

 

BMW X3 M wyposażony jest w przednie opony w rozmiarze 245/45R20 103Y i tylne: 275/40R20 106Y. BMW X5 M Performance posiada opony przednie w rozmiarze 275/40R21 107Y oraz tylne: 315/35R21 111Y.