effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Biuro przyjazne naturze i człowiekowi


Nowa siedziba firmy Bialmed stanęła na progu Krainy Tysiąca Jezior, wtapiając się w zielony krajobraz. Nowoczesne hale magazynowe, biura oraz zaplecze socjalne dla pracowników i gości zostały tak zaprojektowane przez pracownię 3XA, aby w jak największym stopniu bazować na własnych źródłach energii i wody oraz zapewnić komfortowe warunki pracy dzięki wyciszonym wnętrzom.

Bialmed jest polską firmą z blisko 30-letnią tradycją w zaopatrywaniu służby zdrowia w sprzęt, materiały medyczne oraz produkty lecznicze. Nowa siedziba firmy w Piszu mieści się w nowoczesnym, eleganckim budynku zaprojektowanym przez architektów z pracowni 3XA z poszanowaniem otaczającego krajobrazu Mazur. Część biurowa składa się z holu głównego, strefy open-space, bloku pomieszczeń technicznych usytuowanych w centrum budynku, doskonale doświetlonych pokoi biurowych zlokalizowanych wzdłuż oszklonej elewacji zewnętrznej, sal konferencyjnych na parterze i piętrze oraz strefy foyer. We wszystkich pomieszczeniach części biurowej wykorzystano sufity akustyczne Rockfon.

„Nasza nowa siedziba to biuro XXI wieku, wybudowane w krainie lasów i jezior z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Jest przyjazna naturze i człowiekowi, a klimat mazurskiej przyrody i tutejszej ciszy był najważniejszym motywem przewodnim dla architektów. Zależało nam, aby w części biurowej panował zdrowy klimat i sprzyjająca pracy umysłowej akustyka. Z drugiej strony ważny był również efekt wizualny. Zaproponowany przez pracownię3XA elegancki, monolityczny sufit świetnie współgra z elementami zieleni i drewna, które razem tworzą bliski naturze design naszego biura” – powiedział Andrzej Rogiński, Członek Zarządu firmy Bialmed.

Założenia i cele projektu siedziby Bialmed objęły zapewnienie właściwych parametrów akustycznych w pomieszczeniach pracy i salach konferencyjnych. Eleganckie, stonowane wnętrza wymagały zastosowania takich rozwiązań, które nie wychodziłyby na plan pierwszy, ale dopełniły całość. Wizji architektonicznej budynku odpowiadały rozwiązania Rockfon – sufity Rockfon® Mono® Acoustic i Rockfon Blanka®. O ich ostatecznym wyborze zadecydowały: minimalistyczny styl oraz doskonałe parametry akustyczne.

„Pomieszczenia znajdujące się na parterze biurowca firmy Bialmed mają prawie 4,5 metra wysokości. To bardzo dużo, stąd zapewnienie odpowiednich parametrów akustycznych było trudniejsze niż w standardowych biurach. Udało nam się je osiągnąć wykorzystując system Rockfon Mono Acoustic. Poza tym jego gładka, jednolita powierzchnia i ładne wykończenie krawędzi oraz łączeń, po prostu świetnie wyglądają w tej eleganckiej przestrzeni” – powiedział Łukasz Reszka z 3XA.

W części biurowej siedziby Bialmed wykorzystano także sufity Rockfon Blanka®, które są obecnie najbielszą płytą akustyczną na rynku. Jej współczynnik bieli L wynosi 94,5, w skali od 1 (czerń) do 100 (biel). „Blanka, oprócz właściwości akustycznych, bardzo dobrze odbija i rozprasza światło dzienne, które dociera w głąb pomieszczeń rozświetlając je i tworząc przyjemną, naturalną atmosferę. Pięknie komponuje się z elementami z drewna” – ocenił Łukasz Reszka. Co więcej, ten konkretny rodzaj sufitu akustycznego wpisuje się w proekologiczny charakter siedziby firmy, gdyż maksymalnie wykorzystuje słońce jako źródło światła obniżając tym samym zapotrzebowanie biura na energię elektryczną.