effectivepr warszawa - agencja marketingowa
  • Polski
  • English

Bezkompromisowa jazda w terenie – nowa opona YOKOHAMA Geolandar M/T G003


W nadchodzącym sezonie letnim na miłośników off-roadu czeka niespodzianka od YOKOHAMA. Japoński producent opon premium, wprowadza na polski rynek nowość – niezwykle wytrzymałą oponę terenową Geolandar M/T G003. Model ze znakiem POR (Professional Off-Road) gwarantuje doskonałą trakcję w najtrudniejszych warunkach.

Typowo terenową oponę YOKOHAMA Geolandar M/T G003 stworzono z myślą o uzyskaniu maksymalnych osiągów na nieprzystępnych szlakach – na piachu, błocie czy żwirowym podłożu. Model, przeznaczony do pojazdów typu SUV, z napędem 4×4 i pick-up, zapewnia wytrzymałość i komfort jazdy na różnych rodzajach najtrudniejszej nawierzchni. Zastosowane rozwiązania technologiczne, takie jak nowa mieszanka gumy z wykorzystaniem polimerów o wysokiej gęstości, agresywny szeroki bieżnik czy wzmocniona konstrukcja, są efektem współpracy marki z uczestnikami w najbardziej wymagających wyścigów terenowych na świecie. Dzięki nim opona zapewnia doskonałą trakcję i pewność prowadzenia w najtrudniejszych warunkach.

Wygoda w terenie

Charakterystyczną cechą nowego modelu jest szeroki symetryczny bieżnik z agresywnym układem bloków. Zmienne poziomy bloków i naprzemiennie ułożone rowki w naturalny sposób wypychają błoto i kamienie, zapobiegając ich zatrzymywaniu w bieżniku opony.  Rozwiązanie zapewnia stabilność i precyzję prowadzenia, a dodatkowo chroni strukturę opony przed niszczeniem. Wzmocnienia bocznej ściany opony i jej wzór, stanowiący przedłużenie agresywnej rzeźby bieżnika, dodatkowo usprawniają trakcję w głębokim błocie i poprawiają osiągi na zakrętach. Japońscy projektanci zadbali także o efekt wizualny. Nowoczesny design opony, dodatkowo podkreśla dynamikę i możliwości pojazdu podczas jazdy w trudnych warunkach.

Opony nie do zdarcia

Oponę Geolandar M/T G003 charakteryzuje wyjątkowa trwałość i długi przebieg. Opracowana przez YOKOHAMA 3-warstwowa konstrukcja wewnętrzna opony zabezpiecza przed uszkodzeniem, przebiciem czy rozcięciem. Wytrzymałość dodatkowo zwiększa szeroki profil bieżnika i pełna powłoka nylonowa, która chroni przed uderzeniami i pęknięciem opony. Wzmocniona górna część ściany bocznej gwarantuje dodatkową ochronę przed przebiciami i rozcięciami. Umieszony z boku rant, dodatkowo chroni felgę. 

Opony YOKOHAMA w serii Geolandar to produkt w segmencie premium, sprzedawany i ceniony na całym świecie ze względu na swoją wysoką jakość. W Polsce dostępnych jest pięć modeli: Geolandar G055 – do aut typu SUV, poruszających się głównie po utwardzonych drogach, Geolandar H/T i Geolandar H/T-S – do dużych SUV-ów i aut z napędem 4×4 poruszających się po utwardzonych drogach i w terenie, a także pierwszy w ofercie marki całoroczny model Geolandar A/T G015 – z homologacją zimową.

Nowa opona Geolandar M/T G003 dostępna jest w dystrybucji ITR CEE od czerwca 2018 r. w rozmiarach 15-16 cali i sukcesywnie rozszerzana będzie o kolejne rozmiary.

                                                                       xxx

Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska

 

Informacje dla wydawców:

ITR CEE Sp. z o.o.:

Firma ITR CEE Sp. z o.o. utworzona została w 2004 roku. Firma jest wyłącznym reprezentantem interesów Yokohama Rubber Co. w krajach Europy Środkowo-Wschodniej: w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i w Obwodzie Kaliningradzkim. Główne założenia firmy to wzmocnienie rozpoznawalności marki YOKOHAMA, budowa efektywnej sieci dystrybucji oraz zwiększenie sprzedaży opon YOKOHAMA na tych rynkach. Mając na celu stworzenie stabilnej i trwałej sieci sprzedaży, ITR CEE rozwija współpracę z silnymi dealerami, doceniającymi zalety opon marki YOKOHAMA i posiadającymi potencjał w sprzedaży opon klasy premium.

Siedziba firmy ITR CEE Sp. z o.o mieści się w Warszawie, a magazyn w Młochowie k. Nadarzyna. ITR CEE należy do grupy ITOCHU – jednej z wiodących firm handlowych na świecie posiadającej 150 oddziałów w 74 krajach.

YOKOHAMA Rubber Co. − jest najstarszym w Japonii i jednym z największych na świecie producentów ogumienia do wszystkich typów pojazdów, posiadającym obecnie 145 oddziałów na wszystkich kontynentach i 44 filie. Wysokiej jakości opony premium produkowane są w 13 fabrykach, z których 6 znajduje się w Japonii, 2 w USA, 1 w Rosji, pozostałe w krajach azjatyckich. Marka dostarcza także zaawansowane technologicznie produkty gumowe, które znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle budowlanym, lotniczym czy w golfie, jak i życiu codziennym – wykorzystywane w materiałach termoizolacyjnych, wężach, klejach, zbiornikach.

 

Kontakt dla mediów:

Monika Pezda, tel. 502 575 453, e-mail: mpezda@effectivepr.pl